Aktivistka, právnička a vytrvalá kandidátka do různých funkcí Klára Samková zkritizovala seriál Most!. Podle ní se současný fenomén tuzemské televizní tvorby nepovedl. Nepochopila totiž Snědou tíseň. „Tak jsem čekala, jestli to autoři Most!u ustojí a tenhle seriál, který měl v prvních dvou až třech dílech našlápnuto na otevření celospolečenského tématu opravdu neotřelým způsobem, se změní či nezmění v agitku. V šestém díle naděje definitivně padla… Způsob, jakým je popisována úžasná činnost „Snědé tísně“ je natolik vzdálen realitě, že člověk znalý dané problematiky má jen jediné dilema – zda se má smát, nebo brečet… Takže gratuluju. Opět se to NEpovedlo…,“ napsala Klára Samková na svém Facebooku a oznámila kandidaturu do Evropského parlamentu.

Kláře Samkové zřejmě nestačilo ani šest téměř hodinových epizod seriálu, aby jí došlo, že jde o komedii postavenou mimo jiné na nadsázce. Její reakce je dalším rozměrem tohoto seriálu. Tvůrce zřejmě ani nenapadlo, že by se někdo mohl vážně zabývat úvahami o tom, zda je činnost neexistující organizace Snědá tíseň idealizována, nebo ne.

Jediné, co si člověk může z hodnocení od Kláry Samkové odnést, je pocit mírné trapnosti, že známá právnička podstatu seriálu nepochopila.

Klára Samková ohlásila, že se bude ucházet o post europoslankyně. Za svou kariéru už stihla fungování v Občanském Fóru, ODS, TOP 09 a Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury. Chtěla kandidovat i na prezidentku, ale neměla dost podpisů. Samková je známá poněkud extrémními názory. Před časem například řekla: „Islám ti sebere duši, komunismus se dá přežít, jak už jsme zažili.“ Banalizující výrok o komunismu vyznívá zvlášť ignorantsky vůči jeho obětem…

Snědá tíseň  je fiktivní neziskovka, jejímž cílem má být pomoc Romům. V seriálu vznikla kvůli tomu, aby se hlavní hrdina Luďan vyhnul boji v Chánově.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora