Klasická náhoda. Babiš povolil prodej květin. Před rokem koupil síť květinářství

Babiš v bambusu (Facebook AB)

Babiš v bambusu | FOTO: Facebook AB

Není to poprvé. V České republice se od nástupu Babiše do politiky dějí zajímavé náhody. Tak například největší deníky, které vlastní, už nepíší o skandálech předsedy vlády. Zajímavou náhodou také je, že stát od firmy předsedy vlády nakupuje povinnou složku do nafty. Mezi další náhody bychom mohli zařadit také klekání státního aparátu na firmy konkurující Babišovi. Takto by bylo možné pokračovat poměrně dlouho. Čerstvě je tu jedna až úsměvná náhoda.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Vláda Andreje Babiše v současné vyhrocené situaci povolila prodej zboží jen v několika oborech. Otevřeny mohou být například prodejny potravin, drogerie, lékárny – a květinářství. Jak souvisí květinářství se stavem nouze a podmínkami vyhlášené karantény? Zajišťují obchody s květinami nějakou základní lidskou potřebu? Odpovědět dokáže asi jen Babiš.

A v čem spočívá ona náhoda? Před rokem Babišův investiční fond koupil většinový podíl ve velké síti květinářství Flamengo, která má po celé zemi 190 prodejen a je největší sítí tohoto typu v ČR. Ministr průmyslu a obchodu Havlíček pro iRozhlas.cz jakékoliv spojení výjimky a premiérova byznysu odmítl. Prý ani nevěděl, že Babiš nějaká květinářství v investičním fondu má. Květinářství jsou podle Havlíčka povolena kvůli tomu, že vláda povolila i činnost pohřebních služeb.

Jistě, může to být náhoda. A nebo také ne. Z toho, co už má Babiš za sebou, lze usuzovat, že o náhodu asi moc nemusí jít.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]