Klaus chválil Babiše a kritizoval Západ, jeho slova šíří ruský dezinformační web

repro ČT

Václav Klaus | FOTO: repro ČT

Bývalý prezident Václav Klaus poskytl rozhovor internetovému pořadu XTV. Uvedl v něm, že premiér Andrej Babiš není pro zemi největším problémem, hovořil o „obraně normální rodiny“ a o různých -ismech, které podle něj ohrožují současný svět. O rozhovoru informuje ruský web Sputnik.

„Myslím, že on se daleko racionálněji než většina našich politiků dívá na problém masové migrace a na to, co hrozí – na to, že její důsledek nastane v Evropě. V tomto smyslu, zejména v jeho zahraniční politice, takové fatální prohřešky nevidím,“ řekl Klaus o Babišovi, kterého chválil již dříve, například v rozhovorech pro premiérovu Mladou frontu DNES.

Klaus se vyjádřil o období naší země před rokem 1989. „Ukázalo se, že v zákulisí toho Západu, ke kterému jsme přes hranice nakukovali, už pár desetiletí bují nejrůznější další kolektivistické nebezpečné ideologie, které my jsme trošku podceňovali. Paradoxně nás před nimi bránil komunismus,“ řekl bývalý prezident s tím, že pod zmiňovanými ideologiemi si představuje LGBT, genderismus nebo multikulturalismus.

Klaus se opřel také do aktivistů z Milionu chvilek pro demokracii. „Možná, možná, abych jim nekřivdil, že si nejsou vědomi toho, že to, co dělají, je vlastně návratem před ten 17. listopad,“ prohlásil Václav Klaus.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner