Bývalý prezident Václav Klaus poskytl rozhovor internetovému pořadu XTV. Uvedl v něm, že premiér Andrej Babiš není pro zemi největším problémem, hovořil o „obraně normální rodiny“ a o různých -ismech, které podle něj ohrožují současný svět. O rozhovoru informuje ruský web Sputnik.

„Myslím, že on se daleko racionálněji než většina našich politiků dívá na problém masové migrace a na to, co hrozí – na to, že její důsledek nastane v Evropě. V tomto smyslu, zejména v jeho zahraniční politice, takové fatální prohřešky nevidím,“ řekl Klaus o Babišovi, kterého chválil již dříve, například v rozhovorech pro premiérovu Mladou frontu DNES.

Klaus se vyjádřil o období naší země před rokem 1989. „Ukázalo se, že v zákulisí toho Západu, ke kterému jsme přes hranice nakukovali, už pár desetiletí bují nejrůznější další kolektivistické nebezpečné ideologie, které my jsme trošku podceňovali. Paradoxně nás před nimi bránil komunismus,“ řekl bývalý prezident s tím, že pod zmiňovanými ideologiemi si představuje LGBT, genderismus nebo multikulturalismus.

Klaus se opřel také do aktivistů z Milionu chvilek pro demokracii. „Možná, možná, abych jim nekřivdil, že si nejsou vědomi toho, že to, co dělají, je vlastně návratem před ten 17. listopad,“ prohlásil Václav Klaus.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora