Klaus jr. nadával na facebooku na Českou televizi. Když zjistil, že je za hlupáka, vše smazal

Václav Klaus mladší  (ČTK)

Václav Klaus mladší | FOTO: ČTK

Finále tenisového French Open přivedlo k televizorům i diváky, kteří by si za normálních okolností nechali tento sportovní zážitek ujít. Účast Barbory Krejčíkové ovšem k televizním obrazovkám přilákala mnohé. Včetně Václava Klause mladšího, který se však prvotně zabýval tím, jak vynadat České televizi, že místo tenisu vysílá fotbal. Poté, co mu bylo vysvětleno, že sleduje špatný program, raději svůj příspěvek smazal.

Klaus automaticky zamířil na ČT Sport, kde se primárně přenosy z takto velkých sportovních podniků vysílají. Tam však zjistil, že pokud se hraje fotbalové mistrovství Evropy, „kupodivu“ ho veřejnoprávní televize nabízí svým divákům na sportovním kanále. Proto usedl k facebooku a pořádně se rozčílil.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

„Rozumím tomu dobře, že státní televize dává místo finále grandslamu, kde hraje Češka, přiblblý fotbálek Wales-Śvýcarsko?“ napsal bývalý předseda Trikolory na sociální síť. Během chvíle mu sice jeho fanoušci vyjádřili podporu ve vzdoru proti „zlé“ České televizi, která neví, co je to vlastenectví, ale našly se i normální komentáře. Z nich vyplývalo, že pokud by si Klaus dal tu práci a přepnul na ČT 2, tenis by tam našel. „Zkuste se naučit číst v televizním programu,“ psal jeden uživatel facebooku. Druhý se zase ptal, zda syn exprezidenta ztratil ovladač od televizoru.

Na tyto komentáře zareagoval zastánce svobody slova na sociálních sítích a kritik mazání příspěvků překvapivě. Svůj status smazal a za pár minut ho nahradil fotografií své dcery, která s raketou v ruce sleduje počínání Barbory Krejčíkové. Kdo se omluví? Kdo uzná svou chybu? Nikdo z Klausů to rozhodně nikdy nebude.