Klaus ml. chce v senátu Jakla. Přitom proti němu stojí kandidát ODS Kratina

Václav Klaus mladší  (ČTK)

Václav Klaus mladší | FOTO: ČTK

Václav Klaus mladší se na sociální síti vyjádřil ke kritice svého komentáře, v němž zpochybnil správnost účasti českých vojáků na misi v Afghánistánu. Místo omluvy však předseda sněmovního školského výboru napsal, že si za svým názorem stojí a faktické chyby, které mu také mnozí vyčítali, vznikají tím, že nepíše komentáře s encyklopedií v ruce. Mnohé však nejvíc překvapil tvrzením, že do senátu podpoří Ladislava Jakla. Ve stejném obvodě má totiž ODS vlastního kandidáta.

Na Praze 2, kde se chystá Jakl kandidovat, staví do senátních voleb Občanská demokratická strana populárního herce Vladimíra Kratinu. Logicky by se tak dalo předpokládat, že Klaus ml. podpoří právě jeho. Vše je ovšem jinak. „Podporuji Ladislava Jakla do Senátu. Byl by jistě neúplatným, svobodomyslným a pravicovým senátorem. Ty, které rozčiluje, že kandiduje s podporou SPD – v principu rozčiluje, že vůbec kandiduje,“ napsal Klaus ml. do svého facebookového statusu.

Někteří radilové z mého okolí mě nabádají, abych přiznal chybu ve včerejším komentáři na Novinkách. To mi trochu…

Zveřejnil(a) Václav Klaus ml. dne Úterý 14. srpen 2018

Příklon k Ladislavu Jaklovi se dá vysvětlit tím, že pracoval deset let jako ředitel politického odboru v Kanceláři prezidenta republiky, když tuto funkci zastával Václav Klaus, otec současného poslance ODS.

Přesto je chování Klause ml. nečekané. Ne však šokující, protože již několikrát se ukázalo, že jeho politické nálady nemají nic společného s politickou příslušností. Již několikrát se třeba stalo, že Klaus ml. hlasoval zcela odlišně než jeho mateřská Občanská demokratická strana.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner