Klaus ml. říká, že Zeman je za sklonkem svých sil i politických schopností. Sám ho volil

(ČT)

Václav Klaus ml. opět zveřejnil něco pozoruhodného. Na Novinkách.cz. nejdříve negativně zhodnotil ANO a Piráty a o sobě řekl, že je v ODS v desetiprocentní názorové menšině.

Pak se ovšem rozjel: „Ostatní straničky nemá smysl komentovat. Míru jejich ubohosti ukazuje fakt, že podobu koalice zosnoval dle svých představ prezident Zeman. Že je porazil člověk už dávno za sklonkem své politické kariéry, svých sil i politických schopností.“

To skutečně přehnal. Vždyť Zemana sám volil, jak se přiznal. Celá rodina Klausů Zemana podpořila.

Na Novinkách.cz před volbou sdělil: „Spoléhat na prezidenta Zemana, že nástupu nové postdemokracie bude účinně čelit, je podobné jako spoléhat na Edvarda Beneše v zimě roku 1948. Je to taky socialista (jako Beneš) a podobně nemá sil na rozdávání. Ale zas volit maskota všech těchhle nových věcí – se nedá už vůbec. Budu volit Zemana,“ napsal Klaus ml.

Trochu nás zarazí, jak by se někdo mohl spoléhat na Beneše v zimě 1948, když byl Beneš po smrti, ale nechme to být. (Vlastně v tom roce byly zimy dvě, jak jsem byl upozorněn.) Třeba chtěl přirovnat Zemana k mrtvole. Zvykáme si na větší podivnosti.

Na Reflex.cz se zase tehdy nechal slyšet: „Prezident Zeman není mým kandidátem, jen u jeho oponenta se bojím naprostého konformismu vůči EU, migraci, inkluzi ve školách a tak dále. Všemu proti čemu v politice vystupuji. Je to pro mě truchlivá volba (mrzí mě, že ODS neměla vlastního kandidáta a musel jsem volit kandidáta Realistů v prvním kole), ale takhle jsem se rozhodl.“

Takže volil Zemana, o kterém teď tvrdí, že je „za sklonkem své politické kariéry, svých sil i politických schopností“. Moc děkujeme za podporu pro českou demokracii.

Hlavně aby zhynul zločinný Brusel, že, pane učiteli?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]