Klaus ml. se nechal vyfotit s fašounkem a chtěl by vyhodit novináře, co o tom napsal

(FB)

Václav Klaus ml., který vyjadřuje pochopení pro počiny českých fašounků, by rád, aby vyhodili novináře, který o tom napsal.

Novinář, který spolupracuje s Českým rozhlasem Jan Moláček na svém Facebookovém profilu napsal: „Vzpomínáte na ten poprask, když se zhruba před rokem Jiří Čunek vyfotil s nahnědlou brněnskou partičkou ‚Slušní lidé‘? KDU-ČSL se od ní distancovala a Čunek prohlásil, že nevěděl, s kým se fotí… Tak dnes už jsme o hodně dál. S předsedou Slušných lidí se fotí předseda školského (!) výboru parlamentu jako na běžícím pásu a ODS je to – soudě alespoň podle nulové reakce – zcela jedno.“

Fotografie s předsedou Slušných lidí Pernicou byla pořízena na nějakém boxerském zápase několik týdnů předtím, než tzv. slušní lidé přerušili známé divadelní představení v Brně. Jestli se VKml fotí „jako na běžícím páse, nevíme, ale dva obrázky máme.

Klaus ml. se rozhořčeně hájí: Různí aktivisté (někteří zároveň pracovníci veřejnoprávních médií) rozjíždějí další nenávistnou kampaň. Tentokrát, že se se mnou vyfotil na boxerském galavečeru Heroes Gate nějaký kluk, který v Brně protestoval proti nechutnému politickému divadelnímu představení.

Takže:
1) Každý den, v autobuse, v tramvaji, na každé akci atd. se se mnou chtějí fotit desítky lidí a vesměs každému vyhovím, protože si vážím svých voličů a na rozdíl od některých politiků mezi lidi chodím pořád a ne jen pár týdnů před volbami. Fakt nemám čas ani chuť lustrovat lidi, kteří se se mnou chtějí vyfotit.

2) Vyfotil bych se s ním klidně znovu – jejich protest v divadle považuji za legitimní.

3) Celá hysterie okolo fotky je v jádru nedemokratická – snaha zastrašit lidi jiných názorů, označit je za extremisty. Ty kdo je pozdraví na ulici, za pomocníky extremistů. Už volají na Hlavní kancelář ODS, aby se ode mne distancovali …
Redaktora Moláčka by měli z rozhlasu vyhodit, protože není nezávislým (natož veřejnoprávním) novinářem, ale politickým aktivistou.

Tak dobře, je to taková náhoda. To se stává. Kdyby Klaus junior chodil třeba na akce Knihovny Václava Havla, jistě by tam vůdce tzv. Slušných lidí nepotkal a fotit by se s ním nemohl. Na boxu je toto riziko mírně zvýšené, tam chodí lidé, kteří mají o zvyšování myšlenkové kapacity hlav alternativní představy.

FB

Nejde ale o to, s kým je někdo na fotce, všichni bychom mohli vyprávět. Záleží na úhlu pohledu, jak říká kocour Garfield. Nedávno jsem byl na akci, kde kdyby spadl strop, jsou dvě třetiny údajné pražské kavárny po smrti. Tam se fotilo o sto šest a Parlamentní listy by si z toho mohly udělat pěknou fotogalerii a nějaká White media začít doplňovat seznamy zrádců, aby příslušné jedince bylo možno jednou… regulovat. Tak.

Klaus junior ovšem bloudí, když soudí, že fašounská akce netradičně inteligentních pseudovlastenců je legitimní. Jestli legální, to je sporné, ale legitimní není ani trochu a pokud se VKml líbí styl pivnic pozdní Výmarské republiky, dost to o něm vypovídá. Větou „vyfotil bych se s ním klidně znovu“ to už posouvá z „náhody“ do oblasti projevení přízně. Tak dobře. Když myslí. Je to dost příznačné. Oni mu projevují sympatie a on se od nich nedistancuje, mírně řečeno. Naopak.

Bylo by ale na místě, když už chce VKml vyhazovat lidi z práce za to, že napíšou pravdu, aby ODS pořád průšvihy tohoto extremisty nežehlila. VKml je dost toxický a maří práci lidí, kteří se stranu pokouší dostat zase trochu nahoru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]