Klaus ml. se raduje, že se polovina lidí nenechala očkovat. Velebí masy

Václav Klaus mladší (ČTK)

Václav Klaus mladší | FOTO: ČTK

Pejsek a kočička vyprodukovali dort a Klaus starší s Klausem mladším produkují myšlenky. Protože jejich sebevědomí je vysoké (aspoň se tak tváří), obohacují nás myšlenkami z řady oborů.

Václav Klaus junior si teď na svůj facebook napsal (citujeme bez úprav):

„V dobách obecného pesimismu: rozvrat financí – inflace;

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

rozvrat energetiky – zdražování a ideologie namísto fyziky a ekonomie;

rozvrat národního státu; vzdělávání …

přičemž 90% politických sil toto naopak podporuje

je dobré si najít i nějakou pozitivní zprávu: i přes naprosto brutální kampaň, slibování, zastrašování, úlevy … se skoro 50% Čechů nenaočkovalo.

Je vidět, že ještě obrovská masa lidí se nějak rozhoduje sama a uvažuje vlastní hlavou.

(Tento status není o prospěšnosti nebo zbytečnosti očkování, aby mi bylo rozuměno.

Také je jasné, že když stát tlak brutálně zvýší – dosáhne třeba 97% – jak bolševik u voleb).“

Takže všechno zpatlané dohromady. Energetika, zdražování, očkování. A o očkování to prý není. No vlastně není. Je to o zmateném pohledu na svět pana Klause ml., který býval ředitelem školy a zákonodárcem.

Už ten použitý jazyk: „…obrovská masa lidí se nějak rozhoduje sama a uvažuje vlastní hlavou…“ Pozoruhodné. Vlastní hlavou může uvažovat jedinec, pokud k tomu má nějaké předpoklady. „Masa“ žádnou hlavu nemá. Teď se možná oba Klausové a gentleman Volný a SPD – Okamura pokoušejí být takovými hlavičkami masy. Jenže on někdy ani jedinec není schopen uvažovat vlastní hlavou, jak vidíme. To jsou konce.

Nakonec by zřejmě ideálem bylo, kdyby se země proměnila v něco jako Masnu, národní podnik. Jedině národní, jsou to přece vlastenci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]