Klaus ml. viní ČT z vymývání dětských mozků. Sám ale chválí „árijskou holčičku“

ČTK

Václav Klaus mladší | FOTO: ČTK

Václav Klaus junior zuří. Na zrcadlo s odrazem samolibého chlápka se sklony k neomaleným exhibicím na úkor vlastní partaje. Na každého, kdo v něm nevidí génia. Na mantinely politické kultury, které nerad. Na elity, které má za sprosté slovo, když nejde o něj. Na evropské společenství, ne na Rusa.

Na školství, když není podle něho. Na Kalouska, když je v bezpečné vzdálenosti. Na Facebook, když mu maže populismus. Na zmrtvýchvstání ODS bez Klausů v čele. Na Piráty.Jsou mladí a bez bázně. A na Českou televizi. Tu by chtěl státní, závislou na státním rozpočtu a odtud na vládě. Na politicích. Vadí mu celá, od zpravodajství přes 168 až po Déčko. Proč je nasnadě, ČT nelže o historii, o politicích, o Hradu a o Kremlu.

Netočí propagandu z Klausovy knihovny. Není proruská, je česká. Nezve do studia Parlamentní listy, Sputnik a kolaboranty Krameriovy ceny. Protiví se plíživé normalizaci, netleská fašounům. Nemlží o Evropské unii a nepomlouvá NATO. Informuje o světě, padni komu padni, od Izraele po Palestinu. Nemlčí ke zlodějnám odleva doprava, šije do okresní galérky stejně, jako do prezidentské kanceláře, ministrů a premiéra. Patří všem a odolává každodennímu bičování od komunistů, nácků i Babišovy úderky z mediálního výboru sněmovny, kteří z ní chtějí mít pokornou služku. Včetně mladšího Klause.

Devatenáctého března to zkusí zase. Volební alias mediální výbor poslanecké sněmovny se pod taktovkou ANO po půl roce vrací k dětským Zprávičkám na ČT:D a předvolává si Radu České televize. Za jedinou větu moderátora, že školáci „na Izraelem okupovaném území Palestiny“ se obávají toho, že je nebude mít kdo učit, protože USA omezily příspěvek OSN určený pro Palestince a chybějí prý proto peníze na výplaty a učebnice v palestinském školství.

Jakkoliv lze i z vlastní historie debatovat, kdy jde o pojem okupace a kdy o „bratrskou pomocí“ či jinde o „vojáky na dovolené“ nebo o anexi, redakční chybu radní ČT prošetřili, televize uznala a bryskně napravila. Příležitosti se přesto chopil Klaus junior a s křovím z ANO, SPD a ODS tentokrát ve školském výboru spustil coby jeho šéf ochotnické představení o vymývání dětských mozků, jejich „politické indoktrinaci“ a (sic!) o odklonu ČT od české zahraniční politiky.

Vstupné bylo zdarma a úspěch zaručen; nadšením řičeli hlavně vlastenci od Okamury i uliční buňky KSČM. Z televizní atrapy na Barrandově poplival veřejnoprávní obrazovku tradičně prezident. „Asi není náhodou, že ve chvíli, kdy má ČT ke schvalování v Poslanecké sněmovně výroční zprávy, se vezme jedna reportáž ze zpravodajství pro děti, které se vysílá každý den po dobu pěti let, a dělá se z ní generální problém,“ řekl ředitel ČT Petr Dvořák. Že se trefil do černého, ukazují hned další přípravy na veřejnoprávní torturu.

Hloupost ze Zpráviček totiž Rada pro rozhlasové a televizní vysílání v režii ANO a jmenovaná Babišem, označila (sic!!) za porušení zákona a radní České televize jsou proto předvoláni před mediální výbor parlamentu. Že jde o zbrusu nový scénář Babišových snaživců v ANO, Klause ml., SPD a komunistů pro neschválení výročních zpráv o veřejnoprávní televizi a odvolání její rady i ředitele je sázka na jistotu.

Sám Klaus prý chybět nebude. Že tu ale zloděj křičí „chyťte zloděje“, když má pitominu ve Zprávičkách řešit šéf školského výboru, který označuje poslaneckou sněmovnu augerechnet za židovský výbor a její jednání za rozhodování o židovskému transportu, nebo francouzského prezidenta Macrona přirovnává k Hitlerovi, je víc než chucpe.

Pozoruhodnou příchylnost Václava Klause mladšího k nacistickým příměrům mimo jiné zmiňuje na Facebooku i historik Petr Blažek. Když před dvěma lety vyprávěl jedenáctileté dceři na pražské Vychovatelně, kde přesně zaútočili Gabčík s Kubišem na Heydricha a o jak velký čin odboje šlo právě za nacistické okupace, obrátil se přítomný Klaus ml. na Blažkovu blonďatou dcerku a s úsměvem pronesl: „To je ale hezká árijská holčička!“. Že není v ODS mezi svými a virtuální rekordy popularity trhá především v SPD, pak není divu. Zda nad Českou televizí nakonec zavíří bubínky, ohlašující příchod železné ruky cenzury, už brzy uvidíme. Jednu jistotu ale máme: Bohdalka bude!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia[email protected]

Revue Forum Banner