Klaus ml. útočí na Zdechovského: Vaši šéfové se jezdí klanět na srazy sudeťáků

Václav Klaus ml. na Národní třídě  (FB VK ml.)

Václav Klaus ml. na Národní třídě | FOTO: FB VK ml.

Šéf hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší neunesl kritiku ze strany europoslance za KDU-ČSL Tomáše Zdechovského a zaútočil na něj urážkami týkajícími se sudetských Němců. Zdechovský mu připomněl, že se jeho nová strana propadá v průzkumech veřejného mínění stále níž.

Vše začalo rozhovorem, který Zdechovský poskytl serveru Eurozprávy. „Ani Zeman, ani Babiš nehájí české zájmy. (…) Zeman si navíc plete prudce jedovatý ricin s ricinovým olejem, což je na jednu stranu směšné, pokud by to nemyslel vážně. Důležité je si povšimnout i role komunistů, kteří si myslí, že jsme zapomněli na to, jak chtěli dát pohraničí sudetským dělníkům, a pak ochotně dávali tipy sovětským důstojníkům na lidi, které odvlekli do koncentračních táborů na Sibiř a tam je zabili. Prostě kolaboranti. A teď podobné chování můžeme vidět i u SPD a Trikolóry. To nejsou žádní vlastenci, ale obyčejní kolaboranti,“ uvedl k dotazu týkajícímu se vyhrůžek třem českým komunálním politikům ze strany Ruska.

Klaus ml., jehož hnutí si zakládá právě na svém „vlastenectví“, na Twitter napsal: „Tomáš Zdechovský, představitel partaje, která je jen pobočkou německé CDU kancléřky Merkelové a její šéfové se jezdí klanět na srazy sudeťáků – bude Trikolóře nadávat do kolaborantů. Asi že nejásáme, když se bourají sochy. Chucpe!!“

Europoslanec ale zareagoval s nadhledem. „Rétorika jak z bolševického propagandistického filmu. Václave, že Vy máte z těch 2 procent pochroumané nervíky. Pokud jsme pobočkou CDU, tak jsme strana slušných lidí. Na rozdíl o Vás, který je pobočkou Kremlu a čínských komunistů,“ vzkázal Klausovi mladšímu.

Klaus junior se proti dobrým vztahům se sudetskými Němci vymezuje dlouhodobě. Kritizoval například bývalého ministra kultury Daniela Hermana, který je členem KDU-ČSL stejně jako Zdechovský, za to, že se společně s bývalým předsedou lidovců Pavlem Bělobrádkem zúčastnili v roce 2019 sudetoněmeckého sjezdu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]