Klaus mladší do ODS nepatří. Vždyť pohrdá i svými spolustraníky

Václav Klaus mladší  (ČTK)

Václav Klaus mladší | FOTO: ČTK

Stejně jako jeho otec, kterému se zatím neúspěšně snaží Václav Klaus mladší vyrovnat, se také tento politik profiluje jako výrazný. Obdobně jako u bývalého prezidenta, ovšem nejde převážně o chvályhodné výstupy, dokonce by se dalo říct, že ve většině se u bývalého ředitele gymnázia dá hovořit o výrocích, které rozum nebere. Stejně jako když tento týden označil svého kolegu z ODS Bohuslava Svobodu za „nějakého lékaře“, který nemá být nominantem na primátora.

Je už klasickým jevem při mediálních výstupech zevnitř Občanské demokratické strany, že minimálně jeden hlas nerespektuje společně nastavenou strategii, kterou, jak se zdá podle současných výzkumů, dobře zvolil Petr Fiala. Strategii slušné politiky strany, která si prošla svým temným obdobím, ale ze svých chyb se poučila a místo vnitrostranických půtek si vybrala cestu společné diskuze, která ovšem vyzní v jedno stanovisko strany.

Tohle ovšem zcela jasně nedodržuje Václav Klaus mladší, který si z nejasného důvodu myslí, že je zřejmě díky svému jménu něco víc, a nepokrytě jde proti celému vedení ODS, v čele s jejím předsedou, kterého kritizuje od loňských parlamentních voleb. Klaus ml. nabyl dojmu, že kdyby stranu vedl on, její potenciál by byl daleko větší a tomu by odpovídal i volební výsledek.

Miloš Zeman (ČTK)

Takové zkazky se nestyděl syn exprezidenta vypouštět jen pár minut po oznámení získaných hlasů a v nastaveném stylu pokračoval i nadále. Když se hovořilo o extremistické SPD, on vyprávěl, jak s ní nemá problém. Ve chvíli, kdy se hlasovalo o Radku Kotenovi, bojovníkovi proti smrtícím mikrovlnkám, do čela sněmovního bezpečnostního důvodu, zvedl pro něj Klaus, na rozdíl od svých kolegů z ODS, ruku.

Takových momentů se i nadále objevovalo dost. Vždycky se to nějak omluvilo názorovou různorodostí uvnitř Občanské demokratické strany, přitom je i navenek jasné, že Klaus mladší má jen jedinou názorovou jistotu. Předsedu Fialu je třeba nahradit jím samotným a celou stranu restruktualizovat. Zavést ji na cestu k domluvě s Babišem a za pár míst ve vládním kabinetu dělat užitečné idioty.

Petr Fiala je ovšem silný protivník a členové ODS to i přes možnou počáteční pochybnost začínají poznávat. Sice ještě nemusel s Klausem mladšímu do přímého názorového střetu, ale zdá se, že by v něm uspěl. Už i ti, kteří se kloní na stranu neúspěšného kandidáta na šéfa pražské ODS, přece musí vidět, že se jejich favorit chová velmi nestandardně.

Prezident Miloš Zeman a mluvčí Jiří Ovčáček (ČTK)

Pokud o Bohuslavu Svobodovi hovoří jako o „nějakém lékaři“, dokazuje, že nemá respekt a úctu ani k ke svému stranickému kolegovi, který je ve svém oboru kapacitou, uznávanou už dlouhá léta.

Běda, jak by někdo o Klausovi mladším mluvil jako o „nějakém učiteli“ a degradoval jeho schopnosti. To by rozhodně napsal spoustu kritických blogů na dotyčného do všech médií, která mu dávají prostor k jeho výlevům, nebo by si posteskl na facebookovém videu, jak jsou na něj lidé zlí.

Kdo chce označovat druhé za máničky nebo zpochybňovat odbornou způsobilost jiných, musí se připravit, že mu bude opláceno stejnou mincí. Strana jako ODS si Klause a podobné nezaslouží, určitě by je uvítali třeba u okamurovců.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]