Klaus mladší naoko bojuje za svobodu slova, sám přitom porušuje autorská práva

Václav Klaus mladší (ČT)

Václav Klaus mladší | FOTO: ČT

Facebook podle Václava Klause mladšího umlčuje všechny, kteří mají názor, vybočující z toho, co je největší sociální síť ochotna sdílet mezi své uživatele. Proto by je ochránce svobody slova chtěl omezovat a pro Českou republiku chystá zákon, který má Facebooku jasně dát najevo, že nám diktovat nebude. Neměl by si však syn bývalého prezidenta nejprve zamést před vlastním prahem?

Klaus junior, který je poslední dobou, například FTV Prima, prezentován jako odborník na cokoliv, má jako svůj politický leitmotiv kritiku těch, kteří omezují svobodné vyjadřování a poškozují tak práva, která každý má. Tuší však poslanec, že porušování autorských práv je to samé provinění, které tak hlasitě kritizuje?

Vtip na čtvrtek :-)aneb pobavilo na internetu

Zveřejnil(a) Václav Klaus ml. dne Čtvrtek 25. říjen 2018

Krizová situace, která se nyní odehrává na Valašsku kolem medvěda, který zde „řádí“, nemohla díky médiím uniknout snad nikomu. Není proto divu, že se začaly objevovat i vtipné obrázky, které si dělají legraci například z hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, který se rozhodl, že je nutné šelmu zastřelit. Přední český kolážista Tomáš Břínek, známější spíše pod uměleckou zkratkou TMBK, si pochopitelně téma „medvěd“ také nenechal utéct.

A právě jeho obrázek se natolik zalíbil Klausovi mladšímu, že se rozhodl ho sdílet na Facebooku. Ne však klasickou formou, jak je to slušné, ale po svém. Nejen, že TMBK nikde neuvedl jako autora koláže, ale dokonce vymazal jeho logo, které bylo na spodní části obrázku.

Jiní by křičeli, vztekali se, nadávali. Břínek ovšem sprosté Klausovo chování přešel s úsměvem, přesně tak, jak je jeho zvykem. Bylo by vhodné, aby se bývalý učitel chytil za nos a výtvarníkovi se omluvil. Dovede však něco takového?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]