Klaus mladší kritizuje EU kvůli koronaviru. Bláboly, reaguje Telička

Pavel Telička (Pavel Hofman)

Pavel Telička | FOTO: Pavel Hofman

Do debaty o koronaviru se nyní zapojují téměř všichni politici. Výjimkou není ani Václav Klaus mladší. Podle předpokladu si šéf Trikolóry ve svém komentáři na Twitteru neodpustil útok na Evropskou unii. Že je jeho tvrzení nesmyslné, mu vysvětlil bývalý místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička.

Eric Drooker

Klaus junior je svou nevraživostí vůči Unii pověstný. Snaží se totiž za veškerými problémy vidět nefunkčnost EU nebo její diktát. Tentokrát je podle syna bývalého českého prezidenta jasné, kdo podcenil situaci a dostatečně nereagoval na šířící se virus. „Od chvíle, co epidemie přeskočila z Asie do Itálie, ji považuji za vážnou věc. Nebudu proto teď kritizovat vládu, co udělala pozdě, brzy, zmateně či jinak,“ napsal Klaus na sociální síť.

Ihned ovšem doplnil i poznámku, kterou si zřejmě nedokázal odpustit. „Jinou vládu nemáme (EU jako u všech vážných věcí je „na dvě věci“), tj. respektujme přijatá opatření,“ vyzval předseda hnutí Trikolóra. Přitom ještě 3. března měl na současnou problematiku jiný názor a rozhodně si nemyslel, že je důležité šíření nákazy řešit. „Dnes nebude Sněmovna dělat nic jiného než nesmyslně žvatlat o koronaviru,“ napsal před týdnem na Twitter.

Na Klausovu kritiku Evropské unie ostře zareagoval Pavel Telička. „U Klausů měli vždy problémy se znalostmi o tom, jaké EU má či nemá kompetence,“ připomněl bývalý europoslanec za hnutí ANO. „Naopak měli vždy jasno v tom, že žádné další kompetence EU mít nesmí, i kdyby to dávalo smysl. Ale tweet s blábolem, to ano,“ dodal na Twitteru předseda hnutí Hlas.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]