Klaus mladší míří na Hrad: Zajistit to mají Kellnerovy peníze

Václav Klaus mladší (ČT)

Václav Klaus mladší | FOTO: ČT

Vstup Trikolóry Klause mladšího na českou politickou scénu je velmi pozvolný. To ovšem neznamená, že by byl jakkoliv zanedbatelný. Během měsíce od vzniku má nový subjekt v průzkumech kolem tří procent. Navíc se dá počítat s tím, že se jedná o pouhý začátek. Syn bývalého prezidenta má totiž takové zázemí, které by mu záviděl nejeden politik. Pro občany České republiky se však nejedná o dobrou zprávu. Rusko-čínských peněz Petra Kellnera, napojení Klause staršího na AfD nebo extremistického naladění juniora bychom se měli spíš bát.

Zrození strany či hnutí, v němž se budou chtít „vyřádit“ oba Klausové, bylo jen otázkou času. Exprezident už dávno zanevřel na ODS, která se pod vedením Petra Fialy opět stala respektovanou stranou. Mladší Klaus však stále u občanských demokratů zůstával.

Aby odešel s puncem mučedníka, provokoval, vystupoval ve sněmovně s nechutnými projevy a dráždil Petra Fialu. Když ovšem Klaus přestřelil naposled, byl ze strany vyloučen. Přesně tak, jak si představoval. Chtěl být vnímán veřejností jako ten, kdo za své názory „trpí“.

Václav Klaus mladší (repro ČT)

Přitom odchod z ODS byl tím jediným, co Klaus mladší potřeboval. Chtěl totiž pracovat na svém projektu, který je podle všeho dlouho dopředu plánovanou záležitostí. Takovou, která zařídí účast nejen v poslanecké sněmovně. Extremistické hnutí s nádechem „noblesy“ se tedy velmi brzo začalo projevovat.

Klaus útočil na svou bývalou stranu, i když sliboval, že to dělat nebude, a postupně budoval marketingovou tvář Trikolóry. Jako zkušený uživatel sociálních sítí dával svým fanouškům najevo, že jsou na „správné lodi“. Jednou ukázal, že mu hrozně záleží na klasické rodině, jindy měla pomoci k úspěchu Jiřina Bohdalová. Ta se sice fotí s každým, kdo jí může být prospěšný, ale nyní je prý podporovatelkou Trikolóry.

K tomu se na serveru Echo 24 začaly ve větší intenzitě objevovat texty, které Klause mladšího podporovaly. To se sice dělo i v době, kdy byl ještě členem ODS, ale nyní se zdá, že server upustil od svého směřování. Zatímco první roky se Echo profilovalo jako médium kritické vůči Andreji Babišovi, postupem času začalo zvolňovat, až se dostalo do stádia, které bohužel čekal asi málokdo.

Miloš Zeman a Tomio Okamura (ČTK)

Místy se totiž začalo zdát, že Echo 24 už dosáhlo potřebného kreditu a ten nyní použije k podpoře současné i nastupující mocenské party. Ke Klausovi mladšímu se totiž přidal i Petr Kellner, kterého deník oslavuje v jednom z komentářů. Málokdo chápal, jak se na jasně vyhraněném webu může takovýto text objevit, ale taková záhada to zase není.

Když si totiž člověk propojí všechny indicie, musí mu jasně vyjít kandidatura Václava Klause mladšího na prezidenta. S podporou médií i Miloše Zemana a za peníze nejbohatšího Čecha.

Není totiž pochyb o tom, že Kellner je silně napojený na současného prezidenta. Není jen jasné, do jaké míry má ještě Zeman nárok na samostatná rozhodnutí a co už si diktuje Kellner. Podnikatel, který své největší byznysové aktivity směřuje do Ruska a Číny.

I přes to, že Klaus mladší odmítá peníze pro hnutí ze zahraničí, čímž hraje na vlasteneckou strunu a láká voliče SPD, ty Kellnerovy mu nevadí. Jeho firmy totiž šéf Trikolóry považuje za české.

()

Shodou okolností tato vyjádření přicházejí týden poté, co se majitel PPF vyjádřil k současné politické situaci a byl za to náležitě pochválen v deníku Echo 24. Zřejmě to bude jen „náhoda“, stejně jako zákulisní informace o tom, že by Kellner měl do konce roku převzít TV NOVA. Ta by mohla Klausovi sloužit podobně jako Babišovi Mladá fronta DNES, Lidové noviny nebo FTV Prima a TV Barrandov.

Rozdíl je ovšem v tom, že Kellner by Klausovi nabídl nejsledovanější televizi v zemi. Zřejmě jako poděkování za to, jak se o jeho podnikatelské aktivity hezky postaral jeho otec.

Klaus starší by tak svému synovi pomohl víc než tím, že bude vykládat o neexistujícím globálním oteplování a že sucho nehrozí. Navíc přátelské vztahy se Zemanem mohou pomoci tomu, aby v současné hlavě státu měl pomocnou ruku. Až totiž bude Zeman končit, čeká se, že svým voličům doporučí vhodného následovníka.

Takového ovšem potřebuje i Kellner, protože by se mu velmi nehodilo, aby se zahraniční politika odvrátila od Ruska a Číny. To ovšem s Klausem mladším nehrozí. Stejně jako jeho otec totiž hledí na Východ s obdivem a Evropská unie je pro něj nepřítelem.

Trikolóra se tak stává nejen rodinným politickým projektem, ale dalším ohrožením demokracie u nás. Jakkoliv se Klaus mladší tváří jako vlastenec, jeho politické hnutí se rozhodně nechce starat o zájmy Čechů. I když jednoho možná ano, toho nejbohatšího.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]