Klaus opět šíří dezinformace. Tentokrát o dotacích v soukromé zoo

ČT

Václav Klaus mladší | FOTO: ČT

Václav Klaus mladší si moc neláme hlavu s tím, zda veškeré informace, které vypouští na sociální sítě nebo do svých komentářů, korespondují s realitou. Tentokrát však syn bývalého prezidenta nedezinformuje o Evropské unii, jak je jeho zvykem, ale vymýšlí si ohledně zoo, kterou navštívil.

Poslanec ODS, který ovšem působí spíše jako buňka extremistické SPD uvnitř pravicové strany, se vydal na výlet do soukromé zoo poblíž Poděbrad. Na sociální síti si návštěvu vychválil a rázně oznámil, že do státní zoologické zahrady již nikdy nezavítá.

V Chlebech totiž podle Klause fungují „s nulou Kč z Vašich daní“. To však úplně není pravda. Jak ovšem upozornil novinář Jan Moláček, šéf sněmovního školského výboru si vymýšlí a dokládá to citacemi hned z několika zdrojů. Například Nymburský deník psal o tom, že ze 13 milionů, které celý projekt stál, celých 9 putovalo z dotace od EU.

Novinky.cz zase upozorňují na to, že vzdělávací centrum, které je součástí zoo, vzniklo s přispěním dotace z ministerstva zemědělství. Další putovaly i od Středočeského kraje.

Není jasné, proč si Václav Klaus mladší opět upravuje fakta, ale je jasné, že to dělá.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner