Klausové a Okamura mají problém. Pryč z EU chce jen 11 procent lidí

Tak hlavně se osvobodit z bruselského útlaku. (Pavel Hofman)

Tak hlavně se osvobodit z bruselského útlaku. | FOTO: Pavel Hofman

Pro apokalyptické hlasatele nebezpečí bruselské totality je to velmi nemilá zpráva. Vzdor velkému nasazení, kdy se angažovaní politici a internetové metastázy kremelského lhaní snažili lidi přesvědčit, že jsou vlastně nešťastní, masy to pořád nepobraly. Bude asi nutné ideově přitvrdit.

Z průzkumu agentur Behavio a STEM a Institutu pro evropskou politiku Europeum, který se konal od loňského prosince do letošního února, chce většina Čechů v Evropské unii zůstat a s členstvím v EU je spokojena. Okamžitě odejít z Unie by chtěla jen zhruba desetina Čechů. Spokojeno s členstvím v EU je 56 procent Čechů, což je nejvíce za posledních devět let.

Pro okamžitý odchod z EU se v průzkumu vyjádřilo jen 11 procent Čechů a dalších 27 procent by bylo pro odchod, pokud se EU nezmění. Tak to by se s tím referendem mělo asi počkat.

Pro pouliční kazatele czexitu je to skutečně nemilé. Dost ubohá účast na okamurovské propagační akci tzv. vlasteneckých sil, kam si vůdce Tomio přivezl prominentní zahraniční nacionalisty, asi protiunijním vůdcům nedodává moc optimismu. Do toho všeho uprchlická vlna klesla na úroveň jako ve starých časech, kdy se o ní nepsalo a nemluvilo.

Pokud chtějí klausovci, okamurovci a další sehnat nějaké hlasy, budou si muset vymyslet nějaké nové hrůzy. Mohou doufat, že třeba přijde ekonomická krize, což je pro demagogy ráj. Jenže vlastenci a všelijací suverenisté se poslední dobou dost tříští mezi sebou.

Jsme zvědavi na jejich kreativitu. Kdyby ale nevěděli, na Sputniku se dočtou o posledních trendech, jaká demagogická blbost je tak velká, že by se mohla líbit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]