Kleslová: Našla jsem lochnesku! A bude toho asi ještě víc!

Eric Drooker

V pondělí v dopoledních hodinách našla ve vile Karla Čapka starostka Prahy 10 Radmila Kleslová z ANO dlouho hledaný text Ferdinanda Peroutky „Hitler je gentleman“. A to zdaleka není všechno!

Víme první! Nejde o podvrh!

Kleslová, ač se sama považuje za odbornici na mimořádné jevy, velice správně zadala kýžený dokument zvláštního vydání Přítomnosti k expertize Národnímu památkovému ústavu. Pracovníci této instituce usoudili, že událost takového ražení nesnese odkladu a článek ihned podrobili přísnému celonočnímu zkoumání (z peněz daňových poplatníků). V tuto chvíli je tedy již jasno. Čich na správnou věc měla paní starostka, text je totiž autentický!

Naší redakci k tomu nejmenovaný zdroj ústavu řekl: „Ano, je to tak. Zdánlivě drobné odchylky jsou ve skutečnosti záměrem redakce. Ferdinad byl tehdy používaný Peroutkův pseudonym. Co se týče bezpatkového písma, tak kovaní historici a zastánci konspiračních teorií přece moc dobře vědí, že v Přítomnosti si někdy velmi rádi hráli na budoucnost a například Tahomu a jiné druhy dnes už běžných fontů sázeli pokaždé, když se tiskl kontroverzní materiál, jako tomu bylo i v tomto případě.“ Nařčení o bělosti papíru v místě útržku náš zdroj striktně odmítá. „Je to jen bleskem přepálená fotka, nic víc. Ty noviny jsou zašlý jak Mynářova prověrka.“

Olgoj Chorchoj na spadnutí

Starostku Kleslovou se nám dosud nepodařilo zastihnout, ačkoliv očití svědci přísahají, že byla včera v pozdních nočních hodinách viděna v hlavním městě nedaleko restaurace Himalaya Prague se zhruba třímetrovým chlupatým chlápkem, kterého těsně před polibkem vítala slovy: Jé, ty?! Kdo je oním mužem, zda a jakou to má souvislost s Peroutkovým textem, sice nevíme, ale jisté je, že v tuto chvíli už Kleslová není na území České republiky.

Tiskový mluvčí Prahy 10 nám totiž před několika málo okamžiky prozradil, že jeho nadřízená dnes dopoledne popadla sto tisíc, které jí ráno vyplatil prezident Zeman, a nečekaně odletěla do Skotska. Momentálně se nachází u nějakého highlandského jezera a na svém neoficiálním facebookovém profilu uvádí: „Lochnesská příšera existuje! Našla jsem ji s kolegy v kempu u jezera, které v loňském roce koupila radnice Prahy 10.“

Na místo už vyrazil reportér National Geographic a Kleslovou také údajně kontaktoval vydavatel Guinnessovy knihy rekordů a kuriozit. Ačkoliv rekord v nejdelší výdrži v žonglování pod vodou drží iluzionista Zdeněk Bradáč, rekordní objasňování záhad zatím jistého konkurenta nemá.

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner