Klidně protestujte proti očkování, ale s rouškou na nose

Ilustrační foto (Аlеոа Spálеոská / se souhlasem autora)

Ilustrační foto | FOTO: Аlеոа Spálеոská / se souhlasem autora

Očkování ano, nebo ne? Je to zásah do lidských práv, nebo je to určitá povinnost jedince vůči celku? To se zase manipulátorům podařilo přesunout trabl tam, kde aktuálně není. A počty nakažených mezitím exponenciálně rostou.

Dovolím si tvrdit, že problém není až tak v očkování. Problém je v dodržování protiepidemických opatření. V nošení respirátorů zejména. Který zákon mi to nařizuje? Pustila se do mě pomenší Rusanda a její manžel, když jsem je v řeznictví upozornil na to, že bez respirátorů nebo s respirátorem na bradě by neměli být v obchodě. Nařizuje vám to zákon slušnosti, říkám. Pche, byla odpověď. To už jsme zapomněli: Tvoje rouška chrání mě, moje rouška chrání tebe? Tak takhle se chovají ti všichni novodobí „disidenti“.

Nevím, mě rodiče vychovali jako slušného člověka, na návštěvě neplivám hostiteli po koberci třeba. Roušku nosím, protože mám ohledy vůči druhým. I kdybych si o tom myslel cokoliv. Nosím ji, protože covid není žádná chřipečka, ale devastující až smrtelné onemocnění.

Takže, vážení, žádný zákon, ale docela obyčejná lidská slušnost a ohleduplnost. Očekávám, že teď vystoupí Tomio Okamura a přidá se k mému apelu na všechny slušné lidi. A každý jen trochu slušně vychovaný člověk si tu roušku, respirátor bez řečí nasadí. Ti ostatní, ať už hájí cokoliv, jsou jen bezohlední a nevychovaní křupani!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]