Klub na obranu demokracie: Demonstrujme bez alibismu

Výbor Klubu na obranu demokracie (KOD) vydal prohlášení k chystané demonstraci Milionu chvilek v neděli 1. března 2020. Deník FORUM 24 přináší text v plném znění.

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky zvolila 12. 2. 2020 bez problémů veřejným ochráncem práv prezidentova kandidáta JUDr. Stanislava Křečka. Euforie z neúspěchu prof. Heleny Válkové tedy nebyla namístě: paní Válkovou se povedlo rychle nahradit někým zcela srovnatelným.

Úlohou ombudsmana je chránit občany před přehmaty státní správy. Funkce nabývá na významu v situaci, kdy zákonodárnou i výkonnou moc v našem státě ovládly Nové pořádky Andreje Babiše, Miloše Zemana, Tomia Okamury a Vojtěcha Filipa, podporované ČSSD.

Proti volbě JUDr. Křečka je legitimní a nutné protestovat, přestože se nedá čekat žádná okamžitá účinná náprava.

Považujeme přitom za nevěcné a zbytečné poukazovat na to, že jiní (Poláci a Maďaři) jsou na tom dnes ještě hůř než my. Je otázka, nakolik je to vůbec pravda. Hlavní ovšem je, že máme teď už pár let obrovitý problém. Způsobili jsme si ho sami a zodpovídáme za něj. Nynější volba ochránce práv je jen jednou z jeho ilustrací. Tím, že se budeme schovávat za problémy druhých, si příliš nepomůžeme.

V Praze, 20. února 2020

Výbor Klubu na obranu demokracie: Bohumil Doležal, Vojtěch Kučera, Miroslav Fleischman, Jan Scheinost

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner