Zpěvák Tomáš Klus se poměrně často vyjadřuje k politickému dění v České republice. Poskytl rozhovor MF DNES, kde zdůvodnil, proč se v minulém týdnu zúčastnil demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi. A uvedl, že se svou kapelou nechce vystupovat na akcích, které platí Agrofert.

„Já k Zemanovi a Babišovi přistupuju jako k učitelům. Učí mě trpělivosti a toleranci. Nehodnotím už lidi jako jenom zlé, nebo jenom dobré. Všichni máme spoustu stránek, proto se snažím naslouchat tomu, co kdo říká, pozorovat, co kdo dělá, a z toho si vytvořím názor. S názory, slovy, činy a politickou i společenskou kulturou, kterou zastupují zmínění pánové, se neztotožňuji ani za mák, neboť mi připadá manipulativní, štvavá, agresivní a sebestředná,“ uvedl v MF DNES Klus.

Zpěvák v nedávné době kritizoval brněnský Majáles, lépe řečeno jeho zákulisí, ve kterém si Babiš snaživě fotil selfie u baru. „Zjišťujeme, jestli akce, na kterých bychom měli hrát, nefinancuje Agrofert, kterého se Andrej Babiš podle mě vzdal jen naoko, respektive ve prospěch kandidatury na ředitele nového, výnosnějšího podniku – České republiky,“ říká Klus.

Výjimkou je pro Kluse festival Mezi ploty, který podporuje Nadace Agrofert. Zpěvák se ale rozhodl, že tam bude hrát bez honoráře. „Jeho peníze prostě nechceme,“ dodává Klus.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora