Klus vzkazuje před Letnou: Stačí se zhluboka nadechnout a neoněmět

Tomáš Klus (Pavel Hofman)

Tomáš Klus | FOTO: Pavel Hofman

Krásný den jako by vybízel ospalou naději. Podnebí houstne a štváči dávají pravdě zabrat, ale podzim nenastává, masa nehnije, stačí se zhluboka nadechnout a neoněmět.

Věřím, že ta skutečná, ryzí duše našeho národa, soucitná a prahnoucí po svobodě, odolá nátlaku požíračů slov přesahujících významem jejich pragmatický, chladný a do sebe zahleděný kalkul, jimž dehonestují základní vlastnosti lidského srdce.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Pravda a láska zvítězí, musí, neboť jejich podstatou je respekt, a to i k nenávisti a lži, což naopak neplatí, proto je tak důležité ospalou naději probudit, dát jí hlas. Chaos, který se nám snaží štváči naordinovat, iluzi zlého světa, jemuž se lze ubránit pouze agresí a ostrým vymezením, rozdělováním a nálepkami, nikomu neprospívá.

Náš pocit občanské bezmoci jen posiluje moc v rukou mamonu, nepropadat mu, neprodat se za příslib pohodlí, kdy je něco děláno za nás a aktivní přístup k res publica je onou nadějí, že zase neskončíme za oponou. Že Srdce Evropy nepřestane bít. A to je budoucnost, kterou si zasloužíme, neboť jsme dali světu víc, než jsme zatím ochotni si přiznat.

Je čas uznat svou cenu a postavit se za sebe, přestat se stydět za ideály a hodnoty k nimž podvědomě inklinujeme době navzdory. Pak teprve bude Český stát stát za to.

Krásný den jako by vybízel ospalou naději. Podnebí houstne a štváči dávají pravdě zabrat, ale podzim nenastává, masa…

Zveřejnil(a) Tomáš Klus dne Sobota 16. listopadu 2019

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]