Kmenta: Policie stojí v pozoru před trestně stíhaným politikem. To je symbol doby

Obviněný Babiš a policie ()

Novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta upozornil na svém Twiteru na absurditu Babišova působení v čele vlády. Při návštěvě olomouckého kraje totiž premiér vykonal návštěvu na Krajském ředitelství Policie České republiky. Na jeho facebookový účet pak premiérův marketingový tým umístil fotografie z tohoto setkání.

Babiš je trestně stíhanou osobou a přitom před ním na jedné z fotografií stojí v pozoru desítky policejních důstojníků. Kmenta k této fotografii napsal:

„Fotka, která vypovídá o stavu společnosti víc než slova. Trestně stíhaný premiér Andrej Babiš (za 50mil. podvod) a policejní hodnostáři v pozoru při jeho včerejší návštěvě v Olomouci. Symbolika principu, proč nemá být obviněný politik ve vysoké státní funkci.“
Vyšetřovatelé Policie České republiky přitom v dubnu minulého roku navrhli obviněného Andreje Babiše obžalovat ze závažného trestného činu dotačního podvodu. Premiér Babiš označil policejní vyšetřování za výsledek komplotu, jehož cílem je mu znemožnit politickou aktivitu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]