Kniha o Babišovi je rozebraná. V Sokolově autorům brání vystoupit

Eric Drooker

Novináři Jakub Patočka a Zuzana Vlasatá vydali knihu Žlutý baron o Andreji Babišovi. Je již rozebraná a chystá se její první dotisk. Ne všude se ale setkává jen s příznivými ohlasy, některá města se dokonce snaží bránit besedám, kde je představována nejen kniha, ale také promítán film Selský rozum.

V Sokolově se podle Deníku Referendum stal incident, který zatím nejvýrazněji ilustruje obstrukce, s nimiž se turné Žlutého barona potýká. Tamější městské divadlo vypovědělo již platnou smlouvu na pronájem prostor s odůvodněním, že v pátek večer se chystá neočekávaná odstávka elektrické energie.

Redaktoři však ověřili, že nic takového se v Sokolově nechystá. Divadlo pak začalo argumentovat tím, že se jedná o „interní odstávku“. Vydavatelství Referendum předává věc právníkům a žádáme také vysvětlení po starostovi Janu Pickovi (ČSSD). Městu vládne koalice ČSSD, ANO a ODS.

Turné Žlutého barona do Sokolova v každém případě 2. června do Sokolova zavítá. Již v minulosti se objevily podobné problémy v Přerově a v Litvínově. V obou městech se ovšem beseda s autory Žlutého barona a promítání filmu Selský rozum nakonec bude konat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]