Kniha Pavla Šafra Češi mezi pravdou a lží je dostupná i elektronicky. Číst můžete hned

Pavel Šafr: Češi mezi pravdu a lží (FCM)

Pavel Šafr: Češi mezi pravdu a lží | FOTO: FCM

Nová kniha šéfredaktora deníku FORUM 24 Pavla Šafra Češi mezi pravdou a lží, která se věnuje některým dlouhodobě zažitým mýtům o české historii, se setkala s velkým zájmem čtenářů. Pro ty, kteří preferují čtečky a e-knihy, je k dispozici také elektronická verze, kterou je možné zakoupit na e-shopu FORUM a okamžitě číst.

Pavel Šafr provází čtenáře českou historií a komentuje notorické mýty, stereotypy i líbivé falšování, které se od národního obrození objevuje ve výkladu českých dějin. Ve třiceti kapitolách přibližuje českou národní historii od středověku až po současnost a všímá si těch příběhů a událostí, o něž se vedou ideové spory a kulturní konflikty. Autor přitom zastává názor, že sebevědomý národ se dokáže dívat na svoji minulost kriticky, a to v dobrém i zlém.

Tištěnou verzi knihy objednávejte zde

Vedle příběhů ze středověku a raného novověku se Pavel Šafr zaměřuje na národní obrození, na osobnosti, které stály u zrodu Československa, na pravou povahu komunistického panství i sovětského vlivu na naše domácí poměry. Kniha obsahuje také portréty všech československých i českých prezidentů, přičemž se zaměřuje na jejich charakter, chování a celkový vliv na společnost.

Češi mezi pravdou a lží je třetí kniha, kterou vydává spolek Free Czech Media. Zakoupit můžete také knihu publicisty a předsedy Klubu na obranu demokracie Bohumila Doležala V zemi babišismu a buranokracie (objednat můžete zde) a knihu Johany Hovorkové Obrana před Babišem (objednat můžete zde). Všechny knihy lze zakoupit také v elektronické podobě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články