Kniha Století Mannových: lidské osudy plné intimních a rozporuplných momentů

Kniha Století Mannových (FORUM 24)

Kniha Století Mannových | FOTO: FORUM 24

Kniha Století Mannových líčí osudy prakticky všech významných členů rodiny Mannových, nejen těch nejznámějších – spisovatelů Thomase a Heinricha – ale i jejich sourozenců, manželek a dětí. Autor vycházel z autentických deníkových záznamů a korespondence, nevyhýbal se přitom ani velmi intimním a rozporuplným momentům, jako byla závislost na drogách či alkoholu, tajená i veřejně přiznávaná homosexualita, členství v NSDAP apod.

Přesto kniha nijak nevybočuje z hranic příjemně věcného, velmi poučného a spíše kritického popisu jednotlivých lidských osudů a vztahů. Manfred Flügge se studiu nejen rodiny Mannových, ale i osudů dalších německých umělců v bouřlivém 20. století věnuje dlouhodobě. Tato kniha je završením jeho mnoholetého zájmu a její mimořádná kvalita i čtivost tomu plně odpovídají.

KNIHU STOLETÍ MANNOVÝCH OBJEDNÁVEJTE ZDE

Manfred Flügge (1946) je autorem románů, povídek, biografií, recenzí, divadelních a rozhlasových her. Již 30 let se zabývá německým literárním exilem; psal o exilových městech Paříži, Sanary, Nizze a Los Angeles a vydal biografie Heinricha Manna, Thomase Manna, jeho tajemníka Konráda Kellena i malířky Evy Herrmannové, jež měla k Mannovým úzký přátelský vztah. Jeho kniha Století Mannových se v Německu v roce 2015 stala bestsellerem.

KNIHU STOLETÍ MANNOVÝCH OBJEDNÁVEJTE ZDE

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články