Knihu V zemi babišismu a buranokracie Bohumila Doležala můžete nyní i poslouchat

Kniha V zemi babišismu a buranokracie (F24)

Kniha V zemi babišismu a buranokracie | FOTO: F24

Pro všechny, kdo nemají tolik času na čtení, ale i tak mají rádi knihy, máme dobrou zprávu. Úspěšná kniha Bohumila Doležala V zemi babišismu a buranokracie má i svoji audioverzi. Již nyní ji najdete na Audiotéce a můžete hned začít poslouchat. Kupujte ZDE. Jako audiokniha již dříve vznikla i první kniha spolku Free Czech Media, Obrana před Babišem (zde).

Audiokniha V zemi babišismu a buranokracie publicisty a předsedy Klubu na obranu demokracie Bohumila Doležala prostřednictvím jeho článků mapuje sedmileté období od nástupu „Nových pořádků“ v roce 2013, tedy zejména důsledky prezidentství Miloše Zemana a mocenského vzestupu Andreje Babiše. Texty jsou rozděleny do devíti oddílů a Doležal se v nich věnuje jak změnám, které nastaly po pádu vlády Petra Nečase, tak také silám, které se na instalaci „Nových pořádků“ podílely, a lidem, kteří celkovou destrukci demokratických poměrů umožnili svým lavírováním a mlčením.

TIŠTĚNOU ČI ELEKTRONICKOU VERZI KNIHY KOUPÍTE ZDE

Autor v několika textech také rozvíjí problém odkazu Václava Havla a jeho „nepolitické politiky“. Dalšími tématy jsou prezidentské volby v roce 2018, politika opozičních stran, demonstrace proti vládě Andreje Babiše a působení spolku Milion chvilek pro demokracii. Nakonec také vládní politika a společenská atmosféra během koronavirové epidemie a jejich dopady na úroveň svobody v České republice.

V poslední části (Nekrology) Bohumil Doležal vzpomíná na někdejšího šéfredaktora časopisu Tvář Jana Nedvěda a na filozofa Ladislav Hejdánka. A nakonec „nekrolog za město“, věnovaný výročí náletu na Drážďany v únoru 1945.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]