Knížák už taky skončil na straně klausovské putinovské temnoty

Milan Knížák (ČTK)

Milan Knížák | FOTO: ČTK

Milan Knížák, nepochybně postava, která patřila k desetiletím kulturního života v době, která byla mizerná, už taky dopadl dost bledě. Někdejší non-konformista skončil v hejnu zatrpklých klausovců a podporu Ukrajiny zřejmě považuje za rozdmychávání války.

Na stránkách Institutu Václava Klause, jedné z nejzbytečnějších institucí v této zemi (když vynecháme službičky pro image Ruské federace, které jsou užitečné jen někomu), mu zveřejnili text. Tam se dočteme věci, které ani nemůžeme označit za pozoruhodné. Je to čirý blábol.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

„Největším ohrožením naší republiky je naše vláda. Zarytý proukrajinec Fiala táhne naši zemi do globálního konfliktu. Posedlá paní Černochová je nezodpovědná hazardérka s naší bezpečností,“ píše Knížák. Pak se dramaticky ptá, jestli ministryně Černochová „v životě stála v zákopu nebo kolem ní prolétla kulka“. Knížák si prý „dobře pamatuje“ nálety v letech 1944-1945 a útěky do krytu a prý z toho má dodnes traumata. Černochové přisuzuje „fanatizmus“, který „ohrožuje nejen naší zemi, ale celou Evropu“.

Pak ještě Knížák ohodnotí celou vládu a má dojem, že jsme „vyměnili zločince za blázny“ a že opravdu neví, „co je lepší“.

Těmi zločinci myslí předchozí vládu Andreje Babiše, agenta StB, který momentálně stojí jako obžalovaný před soudem. To je unikát, který jsme tady od roku 1989 neměli. Ptát se ale, jestli současná vláda není ještě horší, protože podporuje bojující (bránící se) Ukrajinu, je nechutné, nevkusné a hloupé. Nazvat premiéra Fialu „zarytým proukrajincem“ je to samé. Normální lidé jsou dnes zarytí proukrajinci. Lidé vyšinutí a kolaboranti s kremelským režimem normální nejsou. Zasluhují za své současné postoje přinejlepším útrpné pohledy, spíše ale pohrdání.

(Týdeník FORUM)

Evropu dnes neohrožuje ministryně Černochová, která nesedí ve vládě nějaké velmoci, ohrožuje ji válečný zločinec Putin. Ten samý Putin, který exprezidenta Klause poctil Puškinovou medailí. Klaus, jezdící na sedánky užitečných idiotů na ostrov Rhodos pořádané Vladimirem Jakuninem, zakončil svou dráhu jako trapná figurka, které se zhroutil svět. To samé platí pro jeho satelity a obdivovatele.

Blázen je lidové označení člověka, který má porouchané vnímání reality a často to doprovází i zmatené činy. Takoví lidé ve vládě nesedí. Najdeme je úplně jinde a poznáme je už na první pohled.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články