Knížák: V čele státu stojí člověk, který je prototypem nemravnosti

ČTK

Výtvarník Milan Knížák | FOTO: ČTK

Milan Knížák se po čase ozval se zdrcujícím komentářem pro Andreje Babiše. Známý umělec a bývalý ředitel Národní galerie si dokonce pokládá otázku, zda v naší republice jsou lidé, kteří si uvědomují, že stát je třeba držet v čistotě a mravnosti. Svůj komentář k aktuálnímu dění zveřejnil na milanknizak.com.

„Premiér zneužívá stát. Zájmy Agrofertu nejsou totožné se zájmy České republiky. Není možné, aby se prohřešky soukromé firmy inzerovaly jako potíže českého státu. Je to bezprecedentní situace a vinni jsme všichni. Největší vinu nese Parlament, poněvadž jsme parlamentní demokracie a nejvyšším orgánem, který má hlídat zákonnost, je právě Parlament.

Mělo by asi dojít k hromadné defenestraci. Vyházet členy Parlamentu, kteří si hřejí vlastní či Babišovu polívčičku. Jde ovšem o to, jsou-li ještě v naší republice lidé, kteří si uvědomují, že stát je třeba držet v čistotě a mravnosti.

To, co se dnes prezentuje jako český stát, je nemravné především proto, že v jeho čele stojí člověk, který je prototypem nemravnosti,“ uvádí Milan Knížák.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner