Koalice s Babišem by byla pro ODS smrtící, Kubera

Jaroslav Kubera  (ČTK)

Jaroslav Kubera | FOTO: ČTK

Senátor a občanský demokrat Jaroslav Kubera hodnotí nynější ukončení spolupráce lidovců jako chybu, spolupráci hnutí ANO a ODS po volbách vnímá jako smrtící a jasný názor má i ohledně burkin.

Ukončení spolupráce lidovců se Starosty je podle senátora chybným krokem, když už jsou natočená videa a rozvěšené billboardy se společnou značkou, nelze se podle něj tvářit, že se nic nestalo. Lidovci mají podle Kubery větší šanci uspět samostatně. Jako favorita voleb hodnotí hnutí ANO s tím, že jeho výsledek nebude tak vysoký, jak se usuzuje.

Předpokládá, že zpočátku se utvoří koalice proti Babišovi, teorie hnutí ANO bez Andreje Babiše je podle něj nesmyslná, co ale bude podle Kubery fungovat je, když ANO nabídne post premiéra. Obává se, že by na takovou nabídku mohla ODS kývnout, například aby zabránila vládě Babiše s komunisty, on sám s tím ovšem nesouhlasí a bylo by podle něj lepší zůstat v opozici. Koalici hnutí ANO a ODS hodnotí pro sociální demokraty jako smrtící. „Členská základna by se s tím nikdy nesmířila. Většina regionů už přijala striktní usnesení, že s ANO do koalice ne. V regionech by koalice znamenala fatální důsledky,“ uvedl Kubera v rozhovoru pro Parlamentní listy.

Vyjádřil se také ke kauze burkini, podle jeho názoru by se měli muslimové přizpůsobit našim poměrům, sice chápe různé důvody, proč muslimka v bikinách být nechce, potom si ale podle něj musí vybrat jiné koupaliště, nebo si má koupit bazén. „Chceš tu žít a pracovat, dobře, ale řiď se našimi pravidly, jinak tě tu nikdo nedrží,“ dodal Kubera.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]