Koalice SPOLU dotahuje Piráty a STAN. Hnutí Andreje Babiše by ve volbách skončilo třetí

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Pokud by se nyní konaly volby do poslanecké sněmovny, zvítězila by koalice Pirátů a STAN. Těsně za ní by skončila koalice SPOLU, kterou tvoří občanští demokraté, lidovci a TOP 09. Hnutí ANO by se umístilo na třetím místě. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar pro Českou televizi.

V červnu by na prvních dvou místech skončila politická spojenectví. Se ziskem 24 procent by zvítězila koalice Pirátů a STAN, která však oproti poslednímu průzkumu ztratila dva procentní body. Ještě v únorovém modelu agentury Kantar měla dokonce 34 procent.

V těsném závěsu s 23,5 procenty je koalice SPOLU. „Voliči nespokojení s jednou z koalic SPOLU a Pirátů se STAN by se ve velké míře přesunuli k té druhé. Proto je výsledek koalic velmi blízký součtu preferencí jednotlivých stran. V posledních dvou měsících dochází zejména k přesunu od koalice Pirátů a Starostů ke SPOLU,“ přibližují autoři průzkumu.

Hnutí ANO by podle červnového modelu získalo 21,5 procenta, hnutí SPD pak 12,5 procenta, nad pěti procenty je ještě Přísaha. Pod klíčovou hranicí pro vstup do sněmovny by zůstali komunisté se 4,5 procenty i sociální demokraté se 3,5 procenty.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články