Koalice SPOLU podpořila Babišova dezinformační média. Je to výsměch voličům

Koalice SPOLU a její inzerce (Johana Hovorková / FORUM 24)

Koalice SPOLU a její inzerce | FOTO: Johana Hovorková / FORUM 24

Když loni na podzim volili občané koalici SPOLU, bylo to i kvůli slibu deagrofertizace státu. Odstřihnutí se od holdingu zahrnuje i jeho média. Nyní se tatáž koalice svým voličům prostě a jednoduše vysmála, když si zaplatila inzeráty na titulní straně obou Babišových deníků, přičemž v jednom z nich ještě vyšel rozhovor s premiérem Petrem Fialou. Je to opravdu smutný pohled.

Mf DNES dlouhodobě podporuje a šíří ruskou propagandu. Lidové noviny tisknou vylhané „investigativní“ články. Obě média pořizují servilní rozhovory s Andrejem Babišem a soustavně poškozují politiky demokratických stran. A ti samí politici tato média nejenže legitimizují tím, že s nimi mluví, ale ještě jim teď nově posílají peníze.

Tohle je tedy slíbená změna? Posílání peněz holdingu?

Vůbec nejlepší je argument o tom, že se tímto krokem dostane sdělení na inzerátu k Babišovým voličům. Velká část z nich vůbec žádné noviny nečte, a už vůbec ne Lidovky. Zásahy těchto deníků jsou navíc velmi malé, protože počty jejich čtenářů se neustále snižují.

Podpora Babišových novin je podporou likvidace médií v České republice. Jde o legitimizaci odporných praktik lidí, jako je šéfredaktor Mf DNES Jaroslav Plesl. A také o legitimizaci gigantického střetu zájmů, který tuto zemi poslední léta ovládal. Je to neomluvitelný krok, a i když se někteří příznivci SPOLU nyní plácají po zádech, jak to krásně vymysleli, tohle se prostě nepovedlo.

Až si příště budou politici vládní koalice chtít stěžovat na to, co se v Babišových médiích píše, je dobré jim připomenout, že to oni jim poslali peníze. Jestli budou útoky z Mf DNES a Lidovek označovat jako nepravdivé, bude tedy na místě otázka, z jakého důvodu médiím, která tisknou lži, posílají finanční prostředky.

A teď, milá koalice SPOLU, jedno „doporučení“. Jestli chcete dostat sdělení k Babišovým voličům, příště si dejte inzerci rovnou do Parlamentních listů a dalších proruských médií, která pana Babiše dlouhodobě podporují. K jeho cílovce se jistě dostanete. Vzhledem k tomu, že vám zjevně dezinformační média příliš nevadí, můžete to tedy dělat naprosto transparentně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články