VIDEO: Jde o všechno. Zastavíme nesmyslné dotace na toastové chleby, řekl Fiala

AUTOR: SPOLU

Předseda ODS Petr Fiala zahájil za koalici SPOLU horkou fázi kampaně. Představil nejdůležitější priority jím vedené koalice, mezi něž patří stabilizace veřejných financí bez zvyšování daní, a zdůraznil, že pro ODS, TOP 09 a KDU-ČSL je zásadní členství v Evropské unii a NATO. Jasně odmítl možnosti referenda a řekl, že SPOLU chtějí do roku 2025 dodržet dvě procenta HDP.

Fiala řekl, že je nutné, aby Česká republika byla sebevědomým členem mezinárodních organizací. „To není možné s premiérem, který má obrovský osobní střet zájmů,“ zaznělo.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Lídr koalice SPOLU sdělil, že prioritou je digitalizace a omezení byrokracie. „Každá nová povinnost bude automaticky znamenat zrušení dvou stávajících,“ uvedl. Fiala je přesvědčen o tom, že je nutné stavět byty a zrušit centrální stavební úřad.

Jako další prioritu zmínil Fiala modernizaci vzdělávání. „Vlak nám začal ujíždět a máme poslední šanci ho chytit,“ oznámil. „Koalice SPOLU vám nenabízí úplatky na úkor ostatních,“ dodal kandidát na post předsedy vlády a připomněl, že Babiš je členem vlády již osm let. „Chlubil se, že je schopný manažer. V pandemii vyhlašoval, že jsme nejlepší. A co jsme viděli? Zemřelo tu třicet tisíc našich spoluobčanů,“ připomněl Fiala.

Markéta Pekarová Adamová vyzvala přítomné, aby šli k volbám. „Jdeme volit za svoje děti a za to, co bude za dvacet nebo třicet let,“ doplnil šéf lidovců Marian Jurečka.

Jeho stranický kolega Hayato Okamura ocenil projev lídra koalice. „Jsem rád, že Petr Fiala hovořil o budoucnosti. Sám jsem otcem pěti dětí a je pro mě zásadní, v jaké zemi budou žít,“ řekl.

O tom, že nebude jednoduché porazit Andreje Babiše, je přesvědčen bývalý pražský primátor a člen ODS Bohuslav Svoboda. „Rozhodně nás nečeká jednoduché volební období. Ale vidím vůli věci měnit,“ sdělil renomovaný lékař deníku FORUM 24.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články