Koalice SPOLU v dubnu spustí kampaň Dáme Česko dohromady a podepíše koaliční smlouvu

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala a Marian Jurečka (Koalice SPOLU)

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala a Marian Jurečka | FOTO: Koalice SPOLU

Koalice SPOLU jde do kampaně před říjnovými sněmovními volbami s heslem Dáme Česko dohromady. Lídři ODS, TOP 09 a lidovců podepíšou koaliční smlouvu 11. dubna. Strany o tom ve středu informovaly v tiskové zprávě. Připravovaná kampaň má podle SPOLU poukázat na neutěšený stav země způsobený vládou pod vedením premiéra Andreje Babiše a koronavirovou pandemií a na kompetence středopravicové koalice. Kampaň se na jaře objeví na bigboardech i v on-line prostoru.

Volební program plánuje SPOLU zveřejnit během jara, kandidátky do konce dubna. „Koaliční smlouvu jsme chtěli podepsat už v březnu, s ohledem na pandemickou situaci jsme to odložili. Lepšící se situace nám už teď umožní smlouvu oficiálně podepsat. V dalších týdnech představíme program a také naše kandidáty,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala, který se bude za SPOLU ucházet o post premiéra.

FORUM 24 (archiv)

Podle šéfa lidovců Mariana Jurečky je cílem koalice „vybudovat sebevědomou zemi, která se umí postarat o své občany“. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová dodala, že koalice představí kandidáty, kteří jsou důvěryhodnými osobnostmi, zkušenými politiky, ale i zástupci mladé generace, kteří dodají jednotlivým kandidátkám potřebnou jiskru.

Volební modely kladou nyní koalici SPOLU na třetí pozici za vládní hnutí ANO a koalici Pirátů a STAN. Podle modelu agentury Median zveřejněného v úterý by volby v březnu vyhrála koalice Pirátů a STAN se ziskem 27,5 procenta hlasů. ANO by získalo 24,5 procenta hlasů, preference mu proti únoru klesly o dva procentní body. Vítězství koalice Pirátů a STAN ukázal i volební model agentury Kantar CZ z přelomu ledna a února. Koalice SPOLU by v březnu podle Medianu získala 17,5 procenta hlasů, v únoru měla podporu 18,5 procenta.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]