Koalice SPOLU zahájila kampaň: Česko nikdy nebude na prodej, chceme být aktivní součástí demokratického Západu

Předseda ODS Petr Fiala (Koalice SPOLU / Se svolením autora)

Předseda ODS Petr Fiala | FOTO: Koalice SPOLU / Se svolením autora

Koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) v Brně zahájila kampaň před říjnovými volbami. Na Moravském náměstí vystoupili lídři stran Petr Fiala, Marian Jurečka a Markéta Pekarová Adamová a představili podobu krajských kandidátek i volební kampaně.

„My, politici koalice SPOLU vám garantujeme, že Česká republika nebude nikdy na prodej. Protože věříme, že budoucnost našeho státu bude dobrá jenom tehdy, když zůstaneme aktivní součástí demokratického Západu,“ řekl během zahájení volební kampaně Petr Fiala, předseda ODS a kandidát na premiéra za koalici SPOLU.

„Budeme se ze všech sil snažit, aby se do české politiky i do veřejného života zase vrátily hodnoty a morálka. Českou politiku posledních let opravdu otrávil bezbřehý populismus, záměrně šířená nedůvěra a někdy bohužel i nenávist. Chceme to zastavit a prosazovat vzájemnou úctu a respekt,“ dodal Fiala.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová vyzdvihla obrovské úsilí zdravotníků, hasičů, sociálních pracovníků a armády. Poděkovala také matkám a ženám, které v pandemii odvedly kus práce. „Je důležité, aby naše země prosperovala. Zkrotíme příšerné deficity a zaměříme se na ně tak, že státní správu zeštíhlíme o 13 procent a budeme vždycky šetřit na výdajích, nebudeme sahat do peněženek lidí,“ přislíbila.

Vystoupil také třetí lídr, šéf lidovců Marian Jurečka.„Náš kandidát na premiéra, Petr Fiala, byl dvě rektorská období rektorem Masarykovy univerzity. Dokázal, že umí manažersky řídit druhou největší univerzitu v zemi, že je schopen přivést do tohoto regionu miliardy korun, které pomáhají rozvíjet Českou republiku. Dokázal to bez skandálů, korupce, ale s jasnou vizí a konkrétními kroky,“ prohlásil Jurečka.

Na akci vystoupil také předseda senátu Miloš Vystrčil (ODS). „Chci budoucnost svobodnou a nezadluženou. Aby ti, co řídí tento stát, byli slušnými lidmi. Jednou věcí je program, druhou věcí lidé – to, co dokázali, co mají za sebou, co říkají, jak se chovají a jaké hodnoty prosazují,“ řekl.

Kampaň se má kromě jiného zaměřit také na mladší skupiny voličů. Navazuje tak na instagramový profil poslance Dominika Feriho, jímž oslovil mj. právě prvovoliče.

Koalice SPOLU svoji kampaň spustila v den zahájení kampaně druhé opoziční koalice Pirátů a hnutí STAN.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články