Koaliční lídři vítají rozhodnutí Pirátů o vládě. Čeká nás spousta práce, vzkázal Fiala

Ivan Bartoš a Petr Fiala (ČTK)

Ivan Bartoš a Petr Fiala | FOTO: ČTK

Lídři koaličních stran ocenili kladné rozhodnutí členské základny Pirátů o vstupu do nově vznikající vlády. Za dobrý výsledek považují i to, že pro koaliční smlouvu bylo 82 procent hlasujících. Piráti byli poslední, kteří z pětikoalice účast ve vládě dosud neschválili. Zájem o hlasování byl mezi straníky velmi vysoký, zúčastnilo se ho přibližně 90 procent členů Pirátské strany.

„Věřím, že vznikající vláda koalic SPOLU a PirSTAN dokáže provést zemi složitým obdobím. Čeká nás spoustu práce,“ uvedl na sociálních sítích předseda ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala. „Jsme o další krok blíže změně, kterou si čeští občané zvolili a kterou naše země nutně potřebuje,“ sdělila ČTK předsedkyně TOP 09 a nová předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Týdeník FORUM (Lucie Batková / FORUM 24)

„Věřím, že nás lidé volili proto, abychom společně porazili Andreje Babiše. Abychom společně ukončili vládní chaos. Abychom zabránili vládě populistů a extremistů a nabídli lidem lepší budoucnost. Jsem rád, že to tak výrazná většina Pirátů nechce zahodit,“ uvedl předseda STAN Vít Rakušan. Právě se Starosty a nezávislými šli Piráti v koalici do voleb.

To, že kladně hlasovalo 82 procent členské základny, označil za dobrý výsledek i předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. „Jsem rád, že vstup Pirátů do vlády je definitivně potvrzen. Obohatí náš vládní tým, který má před sebou nejtěžší misi od vzniku samostatné ČR. Čelíme krizi pandemické, ekonomické i energetické, ale jsme na to připraveni a věřím, že to spolu zvládneme,“ sdělil ČTK.

„Po všech těch rozporuplných zprávách a rozhovorech je nakonec výsledek hlasování Pirátů vlastně překvapivě jednoznačný. Je to rozumný výsledek a jasná zpráva pro veřejnost, že dohoda na společné vládě je možná,“ má jasno místopředseda ODS Martin Kupka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]