KOD se ptá poslanců: Dáte přednost obchodu s komunisty, nebo polistopadové demokratické ČR?

Předseda KSČM Vojtěch Filip a premiér Andrej Babiš 
 (ČTK)

Předseda KSČM Vojtěch Filip a premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Na příští schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, která začíná v úterý 16. dubna 2019, proběhne konečné hlasování o návrhu komunistických poslanců  na dodatečné zdanění finančních náhrad církvím a náboženským společnostem.

Klub na obranu demokracie se proto obrací osobně na každého z 200 poslanců Sněmovny. Upozorňuje je na význam věci, o níž se rozhoduje. Bude splněno to, co bylo v roce 2013 zákonem a platnými smlouvami závazně slíbeno? Rozhoduje se o právní a politické kontinuitě, případně diskontinuitě  mezi dneškem a polistopadovou demokratickou Českou republikou. Klub zároveň oslovil zvlášť i poslance ČSSD. Připomíná jim, že jejich kolegové v Senátu komunistický návrh z dobrých důvodů nepodpořili, a oni si teď mohou vybrat: dají přednost politickému obchodu s KSČM za účelem záchrany nynější menšinové vládní koalice, nebo demokratické polistopadové České republice?

Texty obou dopisů dáváme k dispozici: dopis všem poslankyním a poslancům poslanců najdete zde, dopis poslankyním  a poslancům ČSSD je zde.

Klub na obranu demokracie  až do závěrečného hlasování v PS pokračuje ve sběru podpisů pod prohlášení  „Zdanění finančních náhrad církvím boří právní jistoty v ČR“. Do dneška je podepsalo přes 3600 občanů včetně známých osobností veřejného života. Text výzvy najdete a svůj podpis můžete připojit  zde, seznam dosavadních signatářů najdete zde.

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]