Kolaboraci s ruským režimem nesmíme tolerovat. Zastavme české putinovce

Antisystémová demonstrace na Václavském náměstí v Praze (3. 9. 2022) (Jan Šibík / FORUM 24)

Antisystémová demonstrace na Václavském náměstí v Praze (3. 9. 2022) | FOTO: Jan Šibík / FORUM 24

Malá, ale zato velmi hlasitá část české společnosti slouží okázale zájmům Ruské federace. Šíří nenávist k Ukrajincům, k Západu i zemím NATO a hlasitě podporuje ultrakonzervativní, či spíše fašistickou ideologii Vladimira Putina.

Cílem této skupiny není jen levný plyn z Ruska. Tím skutečným cílem je vrhnout nás zpátky na Východ, odzbrojit nás a udělat z Čechů otroky zločineckého kremelského režimu.

Obytný dům v Kyjevě zasažený ruskými raketami (ilustrační foto) (Ukrajinská pravda / se souhlasem)

Není náhoda, že se proruští Češi vyskytují spíše na vesnicích a zejména v Sudetech. Je to logický důsledek bolševické kolektivizace venkova, likvidace přirozené venkovské společenské struktury a vyhnání Němců. V rozvrácené sociální struktuře hnízdí sovětské zlo již od 50. let minulého století. Kulturní zaostalost a rezidua bolševismu ovšem najdeme i v našich městech. Nejhorší jsou přitom projevy zaostalosti a zrádcovství ve společenské skupině takzvaných vzdělanců. Protože jsou nejnebezpečnější.

Obrovskou zátěží naší společnosti je zhruba milion Čechů, kteří stále žijí ze vzpomínek na socialismus a vykazují mentální vazby na autoritářské Rusko. Z jejich morálně narušeného bolševického prostředí vzešli obvykle všichni ti darebáci a blázni, kteří dnes chtějí prodat Česko na Východ. Vedle klasických dezolátů zde ale působí ve prospěch Putinovy kliky i celá řada zdánlivě ušlechtilých lidí, kteří ovlivňují veřejný prostor.

Vedle otevřených proruských dezinformátorů tu máme totiž kupříkladu i občanské iniciativy, které v souladu s propagandou Kremlu bojují za svobodu slova pro mediální aktivity ruské subverze. Ukázkovým příkladem je Společnost pro obranu svobody slova. Stejné mentální naladění se projevuje i u řady členů mediálních rad, které dosadila zemanovsko-babišovská garnitura.

Nejde prostě o to, že by zradu českých zájmů organizovala jenom nějaká partička aktivních ubožáků, kteří jsou v exekuci. Proruskými a proputinovskými inklinacemi jsou doslova prolezlá česká média i česká politická elita. A hlavně: naše současná opozice je ve skutečnosti opozicí vůči západní formě demokracie. 

(Týdeník FORUM)

Takhle to dál už nejde. Potřebujeme změnu. Potřebujeme zdejší zrádce státu a národa konfrontovat s pevným antiputinovským kurzem České republiky. Vláda se už nesmí bát falešných blábolů o tom, že prý někde něco cenzuruje. Chybou naopak bylo nechat ruskou propagandu dále fungovat.

Jde tu o obranu bezpečnosti státu v době války. Kdo vyjadřuje postoje, které nadržují nepříteli, jenž provozuje brutální vojenskou agresi a vražedné násilí, musí být pohnán k zodpovědnosti.

Trestněprávní zodpovědnost je nejzazším nástrojem demokratické společnosti. Proruské síly a jejich pomahače bychom především měli veřejně identifikovat a zamezit jim prostřednictvím veřejné kritiky v jejich bezproblémovém vystupování na relevantních platformách.

Potřebujeme jasně říct a dosáhnout většinového konsensu o tom, že svoboda našeho národa je v naprostém rozporu s ideologií Kremlu a se zájmy Ruské federace.

Putin je masový vrah. Každý, kdo jde dneska na náměstí s ruskou vlajkou, tak je kolaborant a koleduje si o veřejné odsouzení a v případě kriminálního chování i o trestněprávní postih. Otevřené a okázalé putinovce, kteří schvalují genocidu, je třeba zavřít do vězení nebo do blázince. Žádné veřejné oslavy Adolfa Hitlera nejsou v našem právním řádu možné. Pro oslavu Vladimira Putina musí platit přesně totéž.

Jediné slušné české vlastenectví je protiputinovské, protiautoritářské a proevropské. Vlastenec, který mává ruskou vlajkou, žádným vlastencem není. Je to buď hlupák, nebo darebák. Anebo obojí dohromady.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články