Kolaborant ze zámku Matěj Stropnický v akci

(Profimedia)

FOTO: Profimedia

Smutný konec sociální demokracie pečetí rudý baron Stropnický ze svého zámku. Vyzývá českou vládu ke shovívavosti a vstřícnosti k ruskému nacismu a k ústupkům válečnému zločinci Vladimiru Putinovi a jeho útočné válce. Proto prosím pana Stropnického, aby do tradičního ideového centra globální levice – Moskvy – neprodleně přesídlil. Gaye má přece Putinův režim opravdu rád!

Matěj Stropnický napsal 3. září na svůj facebook: „Chci pozdravit dnešní protivládní demonstraci. Kdybych dnes mohl, přišel bych. Souhlasím totiž s osmi z deseti požadavků iniciativy www.naprvnimmiste.cz , která je organizátorem. Osmdesát procent témat té demonstrace je levicovejch jako dlouho nic tady.“ Šlo o hold demonstraci svolané ruskými šváby, kteří omlouvají Putinovy válečné zločiny a chtějí Českou republiku připoutat k Moskvě. K nim se nyní přidal bývalý kontrolor firem, zda neobcházejí české právo a nezaměstnávají načerno cizince. Přidává se k silám, které chtějí vládu práva a demokracii v České republice zničit.

Osmého října sděluje Stropnický Parlamentním listům: „Pro mne je mír požadavkem nad všechny ostatní, protože žádné zastropování cen, žádné snížení ani zvýšení daní nebo minimální mzdy či to nebo ono, nemůže situaci vyřešit. Nemyslím jednostranný, ponižující mír – ale spravedlivý mír.“ Ten spravedlivý mír vysvětlil: „Myslím, že by bylo fér si přiznat, že sankce nesplnily svůj účel, a nejenže neodradily Rusko od pokračování v započaté válce, ani nijak zásadně nepoškodily ruskou ekonomiku, tím méně ji přivedly ke kolapsu, jak třeba naše vláda pitomoučce doufala, ale že naopak nejvíc poškozují obyvatele evropských zemí včetně Česka. Sankce podle mne mají být zrušeny – ne proto, že je Rusko fajn a Putin super strejda – ale proto, že sankce nefungujou, jak bylo zamýšleno, a poškozují hlavně nás.“ Slůvkem mír Stropnický nazývá ustoupení Putinovy války a její financování z našich peněz, co bychom dali za ruskou ropu.

Konečně 17. října píše Stropnický na facebook dopis ministru zahraničí Lipavskému, ve kterém se zastává pana Druláka. Bývalý diplomat, který říká o válce na Ukrajině: „Nejsem si jistý, zda si Američané uvědomovali, že (svou politikou před napadením Ukrajiny Ruskem) mohli vyprovokovat ruský útok. Jasně, a…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články