Kolemjdoucí duchapřítomně zachránil holčičku, která padala z balkonu

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

U malých dětí stačí chvilka nepozornosti jejich rodičů a může se něco zlého přihodit. Své o tom teď ví i táta s mámou čtyřleté holčičky z Vietnamu. Ta se totiž rozhodla, že opustí byt přes balkon a nebýt pozorného člověka na ulici, mohla její nerozvážnost skončit tragicky. O dramatické situaci informuje The Daily Mirror.

Dívka v severovietnamském městě Nam Dinh uklouzla na balkoně v prvním patře domu, kde bydlí a zůstala viset z jeho okraje. Nikdo si malého dítěte zprvu nevšiml, někteří projíždějící řidiči ani neslyšeli její volání o pomoc.

Naštěstí se ovšem nakonec na balkon podíval cyklista, který okamžitě zastavil a šel dívce pomoci. Nejprve si myslel, že stihne dojít pro žebřík, volal i na další chodce, aby mu ho podali, ale uviděl, že se dítě už nemůže udržet. Když začalo padat ze zhruba třímetrové výšky, duchapřítomně ho zachytil a zachránil mu tak život. Celý incident zachytila průmyslová kamera.

Dívky, visící z balkonu si všiml i majitel obchodu naproti domu. Ten místním novinářům řekl, že si na muže vyžádal telefonní číslo, aby mu rodiče dívky mohli později poděkovat. Muž však před odjezdem na kole pouze odpověděl: „Telefon nepoužívám.”

Později se však stejně podařilo zachránce identifikovat a rodiče ho navštívili. „Děkuji vám, že jste přišli. Moje činy nebyly nijak významné, ani nechci, aby mě ostatní považovali za hrdinu,” řekl jim skromný muž.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články