Komárek káral Moravce za „ohavného“ Kalouska

Eric Drooker

Martin Komárek využije každou možnost, aby se dostal do přízně svého šéfa, Andreje Babiše. Co nestačil říct v nedělních Otázkách Václava Moravce, doplnil na svůj facebookový profil. Tam už podruhé za poslední dobu slovně napadl Miroslava Kalouska. Tentokrát ho o něm napsal, že je zombie, a moderátora pořadu obvinil, že vzývá ohavného ducha místopředsedy TOP 09.

Komárek před týdnem označil Kalouska za hada, tentokrát za oživlou mrtvolu. Stejně jako minule své urážky člen předsednictva hnutí ANO napsal na svůj facebookový profil. Zdá se, že se neúspěšný kandidát na místopředsedu Babišova hnutí snaží svézt na vlně, kterou proti Kalouskovi rozpoutal právě ministr financí. Ten ve Sněmovně místopředsedu TOP 09 označil za lháře, tuneláře a symbol korupce. Stejně jako před několika dny tak zřejmě dal Komárkovi jasný signál, jak si v ANO vylepšit své renomé.

Bývalý novinář, který před lety v Mladé frontě psal kritické komentáře na Babiše, tak znovu srdnatě brání svého současného šéfa. Ve studiu Otázek nejprve hájil čestné ideály hnutí ANO a jeho majitele a předsedu, aby posléze na sociální síti zkritizoval Babišem tolik nenáviděného Kalouska, ale i Václava Moravce, který pouze po Komárkovi chtěl, aby nemluvil pouze o TOP 09, ale především o ANO. „Krásné poledne s Václavem Moravcem. Měl stylovou květovanou kravatu a úhledný kapesník v kapse od saka. Pánové Přibáň a Pithart taktéž distinguovaní, byť ne tak šikézně oháknutí,“ napsal pochvalně na Facebook Komárek. „Proč ale tento krásný Moravec vzýval ohavného Kalouskova ducha a já jediný se této zombii srdnatě bránil, zůstane mi záhadou,“ neodpustil si však rýpnutí do opozičního politika a současně do moderátora Otázek.

Komárkův status nezůstal bez odezvy. Na svůj profil ho okamžitě sdílelo hnutí ANO, ale komentář si vysloužil i od dalších. Například poslanec za sociální demokraty Jan Chvojka jeho výroky komentoval slovy: „Martin Komárek už podruhé tento týden předvádí velkou show. Je mi ho trošku líto.“

Komárek tak znovu dokázal, že jeho argumenty jsou sice zvučné, ale před lidmi působí spíše komicky, než aby jeho slova měla velkou váhu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com