Komárek už si na Babiše dá pozor. Možná na něj i změní názor

Eric Drooker

Kauza Čapí hnízdo dokázala rozvířit už tak ne moc klidné vody kolem Andreje Babiše. K přehodnocení názorů na svého předsedu se možná dopracuje i Martin Komárek, pro kterého byl Babiš dodnes bezchybným politikem a vzorem v každém kroku, jenž udělal.

Bezmezná láska se vytrácí

Martin Komárek, bývalý komentátor Mladé fronty DNES, který se nechal od Andreje Babiše přesvědčit, aby místo kritických článků na miliardářovu adresu, raději oslavoval svého vůdce, je přesvědčen, že nechyboval. „Nelituji toho. Já jsem se zařekl při odchodu z novinařiny do politiky, že toho nikdy nebudu litovat,“ řekl Komárek v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Současně je však poslední dobou vidět, že v Babišovi už tolik nevidí onoho rytíře, který spasí českou politickou scénu.

Eric Drooker

Možná na Babiše změním názor

Přestože kritika vůdce hnutí ANO byla ze strany Komárka vždy nemyslitelná, po odhalení možného dotačního podvodu na farmě Čapí hnízdo, ale poslanec přiznal, že možná změní názor na svůj idol. „Když někdo ukáže na Babiše, že něco udělal, tak na něj změním názor,“ přiznal překvapivě Komárek. Přesto svému šéfovi věří a myslí si, že Babiš dokáže svou nevinu. „Nemám důvod mu nevěřit, jediný, kdo mě může přesvědčit o opaku, je nezávislé vyšetřování. Bez výsledku tohoto vyšetřování nedokážu říci nic jiného, než že mu věřím,“ zastává se Komárek ministra financí.

[ctete-foto]34448[/ctete-foto]

I lotr může vystupovat jako klaďas

Babiš podle bývalého novináře opět dokáže svou dokonalou povahu a předvede také svou důvěryhodnost. „Nemáme důvod nevěřit slušnému člověku, kterým náš předseda je,“ říká člen užšího vedení hnutí ANO. „Jistě, může se stát, že i ten, kdo vypadá jako největší klaďas, je ve skutečnosti lotr, ale teď není důvod si to myslet,“ zamýšlí se Komárek, který zároveň upozorňuje, že se nejedná o první nestandardní Babišovy kroky. „Opozice se už několikrát snažila z něho dělat lotra, ale vždy se ukázalo, že jsou to nepravdivé a nepodložené útoky,“ obviňuje nevládní strany.

Pokud by se ukázalo, že Babiš skutečně lhal a podváděl, znamenalo by to pro Komárka velkou životní změnu. „Pro mě by to bylo obrovské zklamání a musel bych se nad svým životem a působením v ANO zamyslet. Ale nepředpokládám, že by vyšetřování něco takového ukázalo,“ věří nadále svému vzoru Martin Komárek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]