Komárkova Aricoma prodává CAD Studio. Jde o posilování pozice na trhu, říká ředitel Sameš

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Lídr v oblasti řešení pro strojírenství a stavebnictví CAD Studio mění majitele. Stává se členem významné evropské skupiny ARKANCE – dceřiné společnosti GROUPE MONNOYEUR. Informace poskytla společnost CAD Studio v oficiální tiskové zprávě.

Softwarová společnost CAD Studio, která byla doposud součástí Autocontu, respektive skupiny ARICOMA z holdingu KKCG, se stává součástí evropského lídra – firmy ARKANCE SYSTEMS. K dnes uzavřené transakci se vyjádřil generální ředitel skupiny ARICOMA GROUP Milan Sameš: „Po deseti letech jsme se rozhodli prodat jednu z našich nejúspěšnějších firem. V oblastech, kde CAD Studio působí, je totiž klíčem k dalšímu rozvoji konsolidace a výrazné posilování pozice na trhu v evropském měřítku. A to přesně nabízí skupina ARKANCE SYSTEMS, která v současné době operuje na francouzském, belgickém, holandském, finském a polském trhu,“ uvedl.

ARICOMA GROUP, firma zajišťující veškeré IT aktivity skupiny KKCG Karla Komárka, se rozhodla pro dlouhodobé soustředění na hlavní oblasti firemního IT, kterými jsou digitální transformace, zákaznický vývoj software, cloud a kybernetická bezpečnost.

Petr Pavel (Roman Černý)

CAD Studio je největším středoevropským partnerem firmy AUTODESK. Zaměstnává přibližně 120 odborníků a působí v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. „CAD Studio je velmi atraktivní aktivum, které budilo zájem investorů vynikajícími výsledky, a především svou úspěšnou adaptací na model pronájmů licencí s vysokým podílem služeb,“ uvádí Sameš. Důvodem změny vlastníka nebyla pandemie COVID-19. CAD Studio naopak uvádí, že se mu daří nejlépe v historii a že jednání o změně vlastníka probíhalo dávno před pandemií.

Firma nabízí specifické služby, portfolio společnosti pokrývá mimo jiné i všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. Všechny tyto služby mají lepší potenciál pro rozvoj ve větší skupině, a to zejména díky kooperaci. „To stálo za úvahou předat CAD Studio do rukou skupiny ARKANCE, kde můžeme uplatnit naše znalosti, zkušenosti i námi vyvinuté softwarové nástroje a totéž získat od sesterských firem skupiny a nabídnout našim zákazníkům,“ objasnil situace Jan Binter, ředitel CAD Studia.

„Akvizicí CAD Studia získáváme nejen vedoucí pozici na českém, slovenském a maďarském trhu, ale především zkušený tým s vynikajícím know-how, které nám pomůže v růstu na trhu v celé Evropě,“ uvedl Grégoire Arranz, ředitel ARKANCE. „Od nynějška je na nás, abychom rozvíjeli synergie mezi našimi teritorii tak, aby zákazníci CAD Studia mohli rychle profitovat z našeho rozšířeného týmu využitím know-how velmi specializovaných odborníků. S manažerským týmem CAD Studia, který bude nadále naším partnerem, již pracujeme na posílení našich služeb a investování do rozvoje společnosti,“ dodal.

CAD Studio je mezinárodně nejviditelnějším členem skupiny a co do obratu tvoří cca 1/3 celé skupiny ARKANCE SYSTEMS. Jako velký partner má nyní silnější hlas při prosazování požadavků zákazníků vůči AUTODESKu. Větší partner s mezinárodním zázemím přináší znalosti dalších řešení a zkušenosti s implementacemi podnikových systémů BIM/PLM, posiluje se kapacita i investice pro vývoj software a technická podpora nyní může zajišťovat support i pro zahraniční pobočky zákazníků, uvedla společnost CAD Studio.

CAD Studio není v poslední době jedinou prodanou společností skupinou KKCG podnikatele Karla Komárka. V únoru došlo k prodeji herního studia Geewa, následovalo oznámení o prodeji call centra Conectart a o prodeji cestovní kanceláře Fischer.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články