Komedie pokračuje. Benešová vysvětlila, jak u Zemana jedli s rouškami na ústech

Twitter Jiřího Ovčáčka

Miloš Zemann a jeho expertní tým nařízení vlády dodržovat nemusí. | FOTO: Twitter Jiřího Ovčáčka

Namísto toho, aby se Miloš Zeman omluvil či vysvětlil, jakým způsobem proběhlo sobotní setkání jeho expertního týmu v Lánech, prezidentův mluvčí Ovčáček a samotní experti celou komedii ještě gradují. Ovčáček přes lidovky.cz vzkázal, že nehodlá vůbec nic vysvětlovat. Mluvčí tak opět nefunguje jako mluvčí.

Sdílnější byla pro Babišův server Babišova ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Popsala, jak mohli jíst s rouškami na ústech. „Byl jen pokrájený sýr a klobása. To šlo konzumovat s rouškou,“ řekla Benešová. Fakt, že experti Miloše Zemana, mezi nimiž byl i ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček, setkáním porušili vše, co šlo, nikdo z nich nekomentoval.

Pavel Hofman

Kdokoliv jiný v České republice by teď za takové setkání 13 lidí v jedné místnosti u jednoho stolu dostal velkou pokutu. Hamáček například vyzval, aby lidé ani nejezdili na chaty a chalupy. Nesmějí si povídat v hloučku v parku, ve frontě v obchodě musí stát dva metry od sebe. Obzvláště velkou radost z fotografie z Lán mají hospodští a jejich štamgasti. Všechny hospody v zemi jsou pod hrozbou třímilionové pokuty zavřené, jen v Lánech se může sejít třináct lidí sedících těsně vedle sebe u jednoho stolu. Popíjejí, jedí a vysvětlovat nikomu nic nebudou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner