Adama Komerse zná většina lidí jako bývalého redaktora veřejnoprávní televize, ale také jako výrazného kritika současné politické situace, především jednání Andreje Babiše a prezidenta Zemana. Nyní se současný podnikatel rozhodl, že už nechce stát stranou a raději bude ovlivňovat politiku zevnitř. Proto hodlá kandidovat do poslanecké sněmovny. Co by rád změnil, jak dobře fungují média v dnešní době, i koho si vybral jako nového prezidenta, prozradil na Barovce deníku FORUM 24.

Bývalý novinář přiznává, že do politiky ho přivedla doba. „Dospěl jsem k závěru, že sedět doma u Facebooku nebo v hospodě a nadávat už dnes zdaleka nestačí,“ vysvětluje Komers, který se objevuje na kandidátce TOP 09 za Klub angažovaných nestraníků.

„Programově se s TOP 09 naprosto shodujeme, pro mě je prioritní jejich směrování, co se týče EU, NATO, priority vzdělání atd. A hlavně to, co otravuje drtivou většinu lidí v této zemi, a sice ta příšerná byrokracie. Já myslím, že stát má fungovat jako servis pro občany, nikoli jako vrchnost, která lidi buzeruje,“ říká rázně podnikatel.

Ačkoliv předvolební průzkumy naznačují drtivé vítězství hnutí ANO v podzimních parlamentních volbách, Komers to nevidí jako hotovou věc. “Já nechci podléhat těm průzkumům, i když to veřejné mínění ovlivňuje. Řada lidí se Babišem nechala nějakým způsobem očarovat, ale já pořád doufám, že tady zvítězí zdravý rozum, že lidi se začnou před volbami o ty věci zajímat daleko víc a že to snad pro ČR dopadne dobře,“ říká.

„Pokud by měl drtivým způsobem zvítězit Babiš a ANO, tak si myslím, že by to byl na spoustu let velmi špatný trend pro ČR, co se týče omezování svobody nebo zvyšování byrokracie. To by nebylo dobré a myslím, že bychom se i vzdálili tomu zdravému jádru EU,“ dodává.

V současnosti tolik probíraná kauza dotačního podvodu na Čapím hnízdě by podle Komerse mohla konečně lidem otevřít oči. „Někdy mám pocit, že kdyby pana Babiše chytili s kamerami u nějakého násilného zločinu, že to s těmi lidmi nehne,“ říká smířeně. Přesto však doufá. „Já už nevím, co je jasnější než dotační podvod tohoto rázu. Přece není možné říct, že když je to politik, tak ho nebudeme stíhat a  budeme říkat, že teď není vhodná doba,“ je přesvědčen bývalý novinář.

Díky své dřívější profesi má Adam Komers stále blízko k mediálnímu světu, ale pozitivně jeho roli nevnímá. „Já si osobně myslím, že média, co se týče dění v politice, selhávají, zejména ta velká. Noviny dnes má pod palcem pan Babiš, komerční televize, tam se dozvíte, že byl požár, nehoda, že někdo někoho přepadl, ale zásadní kauzy, které se řeší v politice a které ovlivňují fungování této země, tak o těch tam většinou není nic,“ říká kriticky.

„A Česká televize, ta je takzvaně vyvážená ze zákona, což znamená, že ona to nějakým způsobem podá, ale já si nejsem jist, jestli ten normální člověk, který vstává v pět ráno, celý den pracuje a večer si pustí televizi, zda se v tom vyzná,“ ptá se Komers.

Ve videu se také dozvíte:

Jaké má jako podnikatel zkušenosti s byrokracií?

Co vedlo k tomu, že se rozhodl odejít z České televize?

Proč se o něm dá říct, že je „profesionální revolucionář“?

V čem si notuje s Miroslavem Kalouskem?

Kdo je pro něj favoritem pro prezidentské volby a proč?

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora