Komise České televize očistila Wollnera. Trestný čin podle ní nespáchal

Marek Wollner (Pavel Hofman / FORUM 24)

Marek Wollner | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Komise České televize nedošla k závěru, že by šéfredaktor reportážní publicistiky Marek Wollner mohl spáchat trestný čin, informoval na zasedání Rady České televize ředitel korporátních vztahů, komunikace a obchodu Vít Kolář. Marek Wollner od začátku celé kauzy popírá, že by se dopouštěl bossingu, šikany nebo sexuálního obtěžování.

„Zpráva neobsahuje informace, které by vedly k podezření, že mohl být spáchán jakýkoliv trestný čin,“ informoval ve středu Radu České televize její generální ředitel Petr Dvořák. Z jednání se ale omluvil, jeho slova před radními přednesl šéf komunikace Kolář.

Marek Wollner (FORUM 24)

Komise veřejnoprávní televize se zabývala podnětem, podle kterého se šéfredaktor reportážní publicistiky a dramaturg pořadu Reportéři ČT mohl dopustit sexuálního obtěžování, šikany nebo bossingu. Podnět k šetření Wollnerova chování přišel od dramaturgyně pořadu 168 hodin Nory Fridrichové.

Už minulý týden Česká televize informovala, že je Marek Wollner oficiálně odstaven z vysílání pořadu Reportéři ČT. Podle šéfa komunikace televize práce komise skončila. Wollner je ale stále, až do ukončení případu, z televizní obrazovky odstaven. Kdy dojde k uzavření celé kauzy, na jednání rady nezaznělo.

„Domnívám se, že jsem se choval vždy ke všem férově, a občasné nekorektní výrazy jsou v naší branži a v téhle náročné stresující práci běžné,“ uvedl už dříve Wollner v rozhovoru pro deník FORUM 24. „Na počátku jsem si myslel, že se to přežene, protože to nemá reálný základ. Zároveň jsem se obával, že v časech sociálních sítí a neověřování zpráv je možné snadno likvidovat pověst člověka. Tím jsem v tuhle chvíli já a je jasné proč – že jsem se dlouhou dobu mnoha lidem v televizi nehodil,“ dodal novinář.

Komise se podle generálního ředitele televize bude zabývat také chováním dramaturgyně pořadu 168 hodin Nory Fridrichové. Podle podnětu, který podal Wollner jako reakci na její podnět vůči němu, se Fridrichová dopouští nebo dopouštěla bossingu vůči svým podřízeným.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články