Kompenzace ztrát? Nepožádáte, nedostanete! Přihlaste se o odškodnění od státu: březnové nároky vyprší už v září

Eric Drooker

Vláda letos na jaře zavřela českou ekonomiku a pro tisíce podnikatelů začal boj o přežití. Ze dne na den přišli o většinu příjmů, zatímco většina nákladů jim zůstala. Finanční rezervy poklesly k nule a stovky podniků dokonce už zkrachovaly. Podnikatelé a živnostníci, pokud chcete svou firmu zachránit, nastal nejvyšší čas se přihlásit o odškodnění od státu.

Je pravda, že stát pro podnikatele nějakou podporu připravil – Antivirus, ošetřovné nebo tzv. Pětadvacítku. Nic, co by nedostali všichni zaměstnanci či nezaměstnaní, a dostat se k penězům bylo navíc mnohdy obtížné či takřka nemožné. Pokud vám úřad přes splnění všech požadavků opakovaně zamítne úvěr v programech COVID I a II, motivace vyzkoušet COVID III – a trávit další hodiny marným vyplňováním žádostí – už zkrátka chybí. A líbivá prohlášení o miliardách „napumpovaných“ do hospodářství se tak jeví jako prázdné vychloubání vlády.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Statisícům podnikatelů a živnostníků po koronakrizi zbyly jen ztráty – dluhy, které musí zaplatit. Vláda vytvořila u veřejnosti dojem, že na žádné kompenzace ztrát nemají nárok, a dokonce se pokusila obejít zákon! Politikaření, vládní samochvála před blížícími se volbami a neprůhlednost pravidel mnohým otevřela oči. Živnostníci i podnikatelé si uvědomili, že na odškodnění mají ze zákona jednoznačný nárok, a začali se o něj aktivně hlásit.

Advokát Jaromír Škára z kanceláře Škára & Partners Podnikatelským odborům řekl: „Podle našich informací se k tomuto kroku už rozhodly tisíce podnikatelů. Ti, kteří tak učinili mezi prvními, mají největší šanci získat odškodnění za celou dobu platnosti opatření. Jak upozorňujeme i na webu www.vasenaroky.online, podle krizového zákona lhůta vyprší už 6 měsíců od doby, kdy se podnikatel o škodě dozvěděl. Za březen 2020 lze tedy odškodnění požadovat nejpozději během září. Není na co čekat – bez vyčíslení nároku a podání žádosti vám vláda nic nedá.“

Podnikatelské odbory doplňují: Měli jste zavřenou provozovnu? Nemohli jste prodávat? Zrušil stát akci, na jejíž přípravu jste vynaložili peníze? Nakoupili jste zboží, které se vám zkazilo, nebo vám klienti zrušili zakázky? Hned teď si požádejte o kompenzaci, jinak bude pozdě! První nároky vyprší už v teď!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články