Komunista Filip napadal primátora. Jurečka ho rázně „setřel“

Marian Jurečka (Pavel Hofman)

Marian Jurečka | FOTO: Pavel Hofman

Je pochopitelné, že Zdeněk Hřib musí být u komunistů velmi neoblíbený. Obzvlášť v poslední době, kdy se několikrát ukázalo, že nehodlá akceptovat prezidentem nastavenou náklonnost k Číně. Primátor si třeba troufl vyvěsit na magistrátu vlajku Tibetu. Právě takovými gesty naštval šéfa KSČM Vojtěcha Filipa. Ten nyní Hřibovi diktuje, o co se smí starat a vzkazuje, že Čínu má nechat na pokoji.

Kvůli tomu, že pražskému primátorovi není jedno, jak se Čína chová v oblasti lidských práv, dějí se věci. Zástupci asijské velmoci třeba zakázali vystoupení uměleckých těles, která jsou napojena na naše hlavní město. Někdy se ovšem ukáže, že jsou kulturními analfabety. Třeba, když odmítnou Pražákovo kvarteto, nesoucí jméno svého zakladatele, nikoli české metropole.

Pražákovo kvarteto (prazakquartet.com)

Takový „útok“ na komunistickou velmoc nenechal Filip bez odezvy. „Doufám, že si primátor Hřib také při svém zájmu o zahraničí všimne kritiky britských medií k situaci v Praze, jen opilci a nepořádek,“ napsal předseda KSČM na Twitter.

K tomu si neodpustil ani pár jedovatých vět. „Možná kdyby se místo kritiky ČLR začal starat o co má. Už je to nechutné jak nezvládá svou práci, jen zenužívání postavení a politický revanš,“ sdělil i s překlepem, zřejmě z rozčilení, Vojtěch Filip

Byla jen otázka času, kdy komunistickému vůdci někdo osvěží paměť a připomene, co zrůdný režim, jehož je zástupcem, prováděl v minulosti. Trefně zareagoval třeba exministr zemědělství Marian Jurečka. „Říká šéf komunistů, kteří brutálně 40 let zneužívali své postavení a památky v Praze měly některé lešení i déle než 10 let,“ napsal na sociální síť lidovecký poslanec.

„V Praze se v roce 1990 dal bez problému točit film z druhé světové války, jak skvěle se 40 let komunisté o Prahu starali,“ dodal Jurečka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]