Komunista Filip zákeřně zaútočil na starostu Koláře. Ten jej počastoval zvířecím titulem a slíbil žalobu

repro CNN Prima News

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář a předseda komunistů Vojtěch Filip ve čtvrtečním přímém přenosu na CNN Prima News | FOTO: repro CNN Prima News

V živém televizním vysílání a prostřednictvím jednoho z nejzávažnějších možných nařčení se předseda komunistů Vojtěch Filip pokusil dehonestovat starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09). Útok byl o to zákeřnější, že Filipova slova o spolupráci Kolářova předka s nacisty byla dávno a mimo veškerou pochybnost vyvrácena.

Předseda komunistů Vojtěch Filip se k již vyvrácenému lživému tvrzení namířenému proti rodině starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře uchýlil poté, co ho moderátorka duelu na CNN Prima News vybídla k reakci na nadávky do nacistů, které se na Koláře snesly ze strany ruských politiků.

Kreml se jen těžko vyrovnává se ztrátou lokajského pozdně normalizačního pomníku maršála Ivana Koněva, jejž zastupitelstvo Prahy 6 nechalo coby symbol někdejší podřízenosti Československa ruskému impériu odvézt do depozitáře. Kreml v reakci na to označil Ondřeje Koláře za nacistu.

Moderátorka Filipa v jednu chvíli vyzvala k reakci na popsané ruské útoky. Šéf komunistů ale začal tvrdit, „že to je rodinná minulost pana starosty“ (Filip svůj výrok pronesl v čase 15.50 výše odkázaného videozáznamu). Starosta i moderátorka se v živě vysílaném duelu nejprve ujistili, že Filip závažnou pomluvu skutečně vyslovil, a poté jmenovaný komunální politik označil komunistu Filipa za prase a prohlásil, že na něj podá trestní oznámení. Útok na Ondřeje Koláře přišel v době, kdy tisíce občanů kvůli výhrůžným anonymům podepisují petici na jeho podporu.

Neomalenost komunisty Filipa lze chápat jako nevyhnutelný důsledek výroku státního zástupce, který v dokumentu podepsaném Zdeňkem Michorou z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 v únoru odmítl trestní oznámení pro podezření z pomluvy, jíž Filip poškodil spolek Milion chvilek pro demokracii, když jej nepřímo nařkl ze spáchání kybernetického útoku na nemocnici.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner