Komunista mlok Filip chce zlikvidovat neziskovky jako údajné rozvraceče

ČTK

Andrej Babiš a Vojtěch Filip. | FOTO: ČTK

Ve Sněmovně leží od minulého týdne návrh komunistů, aby dotace nedostaly neziskové organizace, které podle nich dělají politiku a rozvracejí státní zřízení. Ve stínu virové krize by tak bolševik rád šlápl na krk občanské společnosti.

Jak píše server Seznam Zprávy, „skupina sedmi poslanců KSČM v čele s předsedou strany Vojtěchem Filipem navrhuje, aby se dotace pro neziskové organizace rozdělovaly podle nových kritérií. Komunisté chtějí, aby peníze dostávaly jen ty, co pomáhají a přispívají k plnění cílů státní politiky schválené vládou.“

„Část těch dotací deformuje poskytování služeb, za které odpovídá buď stát, kraje nebo obce. Část těch dotací neslouží ve prospěch České republiky. Některé neziskové organizace nejsou v jiných státech vítány. Takže ani my bychom na to neměli poskytovat státní prostředky,“ vykládá šéf komunistů Filip. Sportovních neziskovek by se to prý týkat nemělo.

FORUM 24

O co jde, to snad nedojde jenom někomu hodně prostomyslnému. Ty „jiné státy“, o kterých Filip mluví, jsou Rusko a Maďarsko. Rusko, kde je kremelský režim už ne jen fašistoidní, ale vládne tam zcela ryzí fašistická junta. Loni tam zakázali činnost organizace Člověk v tísni. Šéfkomunista zmiňuje Maďarsko, kde vyřadili z provozu parlament, ústavní soud je v podstatě loajální pobočkou vlády, to znamená Orbánovy strany, vládnout se bude dekrety a do vedení strategických podniků dosadili plukovníky.

Autoritativní režimy činnost některých neziskových organizací nesnášejí, protože ty ukazují už jen svou existencí, že určité státy nezvládají základní službu svým občanům. Poukázat na to se považuje za politiku. V takových zemích je ale najednou politikou všechno, když se vlády změnily v orgány zajišťující blaho především vyvolené vrstvě potentátů, s nimi spojených oligarchů a všelijakých pijavic. V tom si komunisté se svým bývalým členem Andrejem Babišem, prostým a pokrokovým miliardářem z lidu, budou rozumět.

Mloci, které popsal Karel Čapek ve své geniální knize, už lezou z Vltavy a mají se k světu. V situaci krize by síly, které vždycky nenáviděly demokracii (ač se na ní perfektně přiživují), rády rychle uskutečnily svůj dávný sen. Udusit všechno, co nemá moc pod kontrolou, nerušeně si rozdělit sféry vlivu mezi vyvolené a parazitovat v co největší míře na státu, který promění ve své léno s poddanými a nevolníky. To je to jediné, co se jim kdy doopravdy dařilo. Všechno ostatní vždycky zpackali. Na sportovce ale nějaké peníze klidně dají, protože běhání a skákání (jejich) stát nijak neohrožuje. Pokud tedy někdo nechce běžet přes hlídanou hranici pryč a nevyskakuje si na jejich mocenské orgány.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner