Soudruh Jan Klán, předseda OV KSČM v Kutné Hoře, nám v sobotu v Haló novinách vysvětlil, kdo může za všechno zlé.

Bylo to takto, kdybyste to nevěděli: „Odpovězme si na otázku, kdo stvořil Andreje Babiše? Byla to sama minulá politická reprezentace ODS (a později také TOP 09 i STAN) a ČSSD, která se u moci střídala po dobu 20 let od vzniku České republiky. V této době se odehrávaly různé podvody či legální korupce a problém byl na světě. Demonstrující si teď to buď neuvědomují, nechtějí uvědomovat nebo, což je nejhorší, ani nevědí, kdo za současnými demonstracemi organizačně se vším stojí. Musejí si ale vybrat. Buď současnou levicovější vládu ANO, ČSSD s podporou komunistů, nebo bývalou zkrachovalou pravicovou vládu ODS, STAN, TOP 09 s případnými partnery.“

Komunisté by neměli být tak skromní. My jim rádi přiznáme prvenství. Babiš byl komunista, maminka komunistka, tatínek komunista. Andrej byl agent komunistické tajné policie, aby mohl nerušeně dělat kariéru v komunistickém podniku zahraničního obchodu.

Soudruh pak sice soudruhy opustil, ale soudruzi umožnili jeho vládě, aby vládla s důvěrou, takže je to i jejich vláda. Top 09 a STAN v době, kdy se Babiš stával miliardářem, ještě vůbec neexistovaly. ODS vedli úplně jiní lidé. Komunisté Babiše vytvořili kdysi a pomáhají mu vládnout teď. Své zvláštní podnikání realizoval také za pomoci všelijakých zvláštních soudruhů.

Kdo se hlásí k pravici, musí být pochopitelně schopen odpovědět, proč to dělá, když má pravice na svědomí skutečně pochybné a někdy i kriminální aktivity. Zřejmě proto, že vzdor vší špíně (kterou mají na svědomí i četní soudruzi, co v sobě probudili náhle pravicové tržní smýšlení, se Česko nestalo „spálenou zemí“. Nebýt tu deformované právní vědomí z minulého režimu, mohlo to vypadat jinak. Odklízení toxické komunistické plísně bylo ovšem nevábnou záležitostí a jednou to snad skončí.

Pokud jde o to, kdo za demonstracemi stojí, víme to docela přesně. Organizátoři jsou známí a víme taky díky transparentnímu účtu, kdo organizační záležitosti platí. Nebylo by na nich ostatně nic nedemokratického a nelegálního, ani kdyby je skutečně platil arciďábel Soros a řídil Kalousek s Vatikánem, zednáři a sudetští Němci pospolu se šlechtou.

Soudruh Klán také píše: „O některých účastnících těchto protestů si myslím své, zvláště poté, kdy jsem viděl transparenty s nápisem ‚už táhni do pr….!‘. Musím se ptát, co tím demonstrující myslel a zda bude opět stát se stejným transparentem na náměstí, až bude opět vládnout pravicová vláda, která zavede škrty, privatizaci státu a legitimizuje korupci?“

Ne, kdepak. Ten demonstrující tím myslel doslova to, co tam měl napsáno. A myslel přitom taky možná na KSČM. Za své zásluhy si zasloužíte výlet tím samým směrem.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora